Ambasadorzy fundacji

Ambasadorzy Fundacji

Dominika Stępińska-Duch

VP, Legal Division Director, TVN Discovery Polska


Poprzednio Adwokat, Partner w Raczkowski Paruch, gdzie specjalizowała się w postępowaniach karnych gospodarczych, również w aspekcie transgranicznym. Doradzała Klientom w kwestiach związanych z budową, wdrażaniem i monitorowaniem procedur compliance.

Ma bogate doświadczenie w prowadzeniu wewnętrznych postępowań wyjaśniających. Doradzała Spółkom w przeciwdziałaniu nadużyciom oraz wspierała Klientów w sytuacjach kryzysowych, gdy nadużycia występowały.

Prowadziła szkolenia z obszaru compliance i odpowiedzialności karnej kadry zarządzającej.

Jest członkiem Stowarzyszenia Compliance Polska, członkiem European Criminal Bar Association Advisory Board oraz Sekretarzem Generalnym European Fraud and Compliance Lawyers.

Rafał Piskorski

General Manager Poland & CEE De Lage Landen


Pan Rafał Piskorski jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Karierę zawodową zdobywał w PWC w dziale audytu, od ponad 20 lat związany z branżą leasingową początkowo jako Dyrektor Finansowy w Volvo Finance, następnie jako Dyrektor Generalny Fortis Lease i BNP Paribas Leasing Solutions. Od 7 lat zarządza spółkami DLL Group (należącej do Rabobanku) w regionie CEE obejmującym Polskę, Rosję, Węgry i Rumunię. Przez wiele lat ugruntował swoją wiedzę i doświadczenie w zarządzaniu ludźmi, ryzykiem, restrukturyzacjach, łączeniu spółek, budowaniu i wdrażaniu strategii biznesowych. Spółki którymi zarządzał sfinansowały aktywa polskich rolników i przedsiębiorców na łączną kwotę przekraczającą 10 miliardów złotych. Zasiadał we władzach Związku Polskiego Leasingu, jest członkiem ACCA.

Wolny czas spędza na górskich szlakach, jeździ na rowerze, podróżuje z rodziną aktywnie spędzając czas pogłębiając wiedzę na temat lokalnych społeczności i kultur.

Ewa Kudlińska-Pyrz

Dyrektor Generalny Mary Kay Cosmetics Poland


W 2003 roku wprowadziła firmę do Polski i zbudowała całą jej strukturę na rynku. Od 2004-ego roku kieruje także operacjami Mary Kay na Litwie, w Łotwie i Estonii. Przez całe życie zawodowe związana z prestiżowymi markami kosmetycznymi. Pracowała między innymi dla Clarinsa, Diora i Clinique’a. Przez ostatnie lata przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej.

Absolwentka Politechniki Warszawskiej.

Jednym z celów, jakie stawia przed sobą jest wspieranie przedsiębiorczości kobiet i ich rozwoju na polu biznesowym. Uważa, ze każdego dnia mamy szansę na udane życie i nowe sukcesy. Często się uśmiecha i lubi podróżować.

Dominik Wilczyński

Dyrektor Komercyjny Działu BGx w firmie Teva Pharmaceuticals


Wcześniej, ponad 5 lat związany z firmą Novartis jako Dyrektor Marketingu i Sprzedaży działu Lecznictwa Otwartego. W roku 2013 rozwijał okulistykę w firmie Bausch & Lomb będąc Członkiem Zarządu firmy. Dodatkowo w latach 2006-2008 był Członkiem Rady Nadzorczej firmy Techmex.

Posiada ponad 20 lat doświadczenia w sektorze farmaceutycznym, które zdobył w firmach zarówno w branży innowacyjnej jak i generycznej.

Karierę rozpoczynał w firmie Bristol-Myers Squibb w działach Lecznictwa Otwartego, Specjalistyki oraz Onkologii w obszarach marketingu i sprzedaży. Następnie pełnił kierowniczą funkcję w firmie Pliva oraz Barr, będąc Kierownikiem Marketingu i Sprzedaży.

Mariola Raudo

Head of Corporate Affairs & PR w Nestlé Polska


Od ponad 20 lat związana z międzynarodową korporacją. Posiada bogate doświadczenie w biznesie, zarządzaniu i szeroko pojętej komunikacji korporacyjnej.

Jest liderem w Polsce ogłoszonej przez Nestlé w listopadzie 2013 Europejskiej Inicjatywy na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych na lata 2014-2016 2017-2020 Nestlé needs Youth.

Obecnie Przewodnicząca Rady Nadzorczej Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Spożywczego w Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, a także członkini Rady Nadzorczej Polskiej Federacji Producentów Żywności (PFPŻ).

Absolwentka akredytowanego przez ICF programu The Art and Science of Coaching , członkini wielu fundacji oraz stowarzyszeń w tym Rady Naukowej Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami, aktywna członkini założycielka think thanku HR Influencers i Polskiego Stowarzyszenia Mentoringu.

Michał Knap

Wiceprezes Zarządu, Partner Zarządzający KNAP Consultants, Ambasador Fundacji


Wcześniej, przez 3 lata, Vice President Dresdner Bank Luxembourg oraz, przez 5 lat, Wicedyrektor Departamentu Private Banking Raiffeisen Bank Polska.

Absolwent Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Wieloletni pracownik instytucji finansowych w Polsce i za granicą (Luksemburg).

Tworzy i optymalizuje systemy zarządzania w firmach produkcyjnych i handlowych (m.in. mapowanie i analiza procesów wewnętrznych, zmiany struktury zarządzania, „agile performance„, zarządzanie grupami roboczymi, „change enablement„).

Posiada bogate doświadczenie w koordynowaniu procesów rekrutacyjnych na wyższe stanowiska menedżerskie, realizuje Projekty Wsparcia Kariery („outplacement„) oraz Projekty Wsparcia Menedżerów (PWM), prowadzi ośrodki oceny i rozwoju („assessment/development centre„), projektuje modele kompetencyjne.

Mentor (kadra zarządzająca), trener biznesu, certyfikowany coach ICC.

Pasjonuje się tematyką zarządzania w biznesie, historią, sztuką nowoczesną, muzyką oraz sprzętem audio (hi-end).

Prywatnie, jest żonaty, ma dwójkę dzieci.

Artur Starek

General Manager w firmie La Lorraine Bakery Group


Od 2008 do połowy 2015 roku pracował na stanowisku Dyrektora Zarządzającego w Tchibo Warszawa Sp. z o.o., zajmując się sprzedażą kawy, rozwijając sieć własnych sklepów oraz sprzedaż internetową z produktami użytkowymi i kawą.W latach 2003-2008 zarządzał spółkami Tchibo w Czechach i na Słowacji.

Absolwent Politechniki Warszawskiej (Wydział Transportu).

Od wielu lat aktywnie wspiera program wolontariatu w firmie, jako część strategii CSR. Uczestniczy też w pracach Stowarzyszenia Prezesi Woluntariusze.

W wolnym czasie podróżuje, odwiedza nowe miejsca i poznaje inne kraje i kultury. Regularnie gra w squasha, chodzi na siłownie i często biega.

Daria Andrews

Human Communication Expert


Wcześniej, przez 13 lat, Dyrektor Marketingu Akademii Leona Koźmińskiego, Członek Zarządu Kozminski Business Hub.

Manager z ponad 15 –letnim doświadczeniem. Od 11 lat na stanowisku Dyrektora Biura Marketingu Akademii Leona Koźmińskiego aktywnie i kreatywnie uczestniczy w tworzeniu i aktualizacji strategii uczelni, jej misji oraz wyznaczaniu drogi rozwoju. Zarządza komunikacją marketingową uczelni w wymiarze krajowym i międzynarodowym, procesem rekrutacji oraz wsparcia studentów.

Współtwórca i członek zarządu Kozminski Business Hub, którego celem jest wsparcie nowych i istniejących biznesów w oparciu o doświadczenie doradczo – mentorskie uczelni.

Od 2016 roku członek zarządu Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich PROM.

Zafascynowana nowymi technologiami. Prywatnie matka 17 letniego syna i szczęśliwa posiadaczka psa rasy nieustalonej. Czas wolny poświęca na podróże, malarstwo i ceramikę artystyczną.