Kobiety u progu kariery zawodowej

  Szanowne Panie, Drogie Dziewczyny,

  Fundacja Business Boutique dziękuje Wam za liczny udział w społeczno-mentoringowym projekcie pt. „Kobiety u progu kariery zawodowej” Edycja IV, podtytuł: „Droga do osobistego spełnienia poprzez budowanie harmonijnych relacji z innymi”. Uczestniczkami tego wydarzenia były Panie u progu kariery, zmian, szukające inspiracji, dbające o swój zawodowy rozwój (kliknij na film: Kobiety u progu kariery).

   

  Nasi Prelegenci i tematy tegorocznych prelekcji:

    • „Komunikacja bez przemocy (NVC)”
     Iza Szaniawska – Senior HR Business Partner AVON,
     Joanna Duda – Talent & Development Coordinator AVON

    

    • „Błędy i ich konsekwencje – jak wyrwać się ze szponów perfekcjonizmu i skutecznie zarządzić porażką”
     Agnieszka Jaśkiewicz – Dyrektor HR KiLOUTOU Polska,
     Monika Knap – CEO KNAP Consultants, Prezeska Fundacji Business Boutique

    

    • „Technologia – przyjazna przestrzeń współpracy i komunikacji”

     Marta Jakowluk – Vice President, Dyrektor HR Poland UPC Polska,
     Monika Nowak-Toporowicz – Chief Technology Officer UPC Polska

    

    • „Filozofia sztuk walki przepisem na sukces w biznesie”
     Maciej Herman
     – CEO Lotte WEDEL

    

    • „Rozwój osobisty i zawodowy – jak mądrze zainwestować w siebie”
     Renata Prys – HR Director McDONALD’s Polska,
     Karolina Schiffter – Adwokat, Partner RACZKOWSKI PARUCH

    

    • „Relacje, postawy, wartości – wybór pracodawcy marzeń”
     Anna Kuźmicka – HR Director CHIESI Poland,
     Wojtek Potoczek – Digital Manager CHIESI Poland

    

    • „Nasze autentyczne historie – ciekawe przykłady kobiecych karier i sukcesów, cz. 1”
     Katarzyna Błażejewska-Stuhr – Autorka bloga „Mama w wielkim mieście”, psychodietetyk,
     dr Łucja Kobroń–Gąsiorowska – Adwokat, Partner w kancelarii NCKG Adwokaci,
     Marlena Walendziak – Kierownik Wydziału Contact Center TOYOTA Bank Polska,
     Moderator: Michał Knap – Wiceprezes Zarządu KNAP Consultants Spółka z o.o.

    

    • „Nasze autentyczne historie – ciekawe przykłady kobiecych karier i sukcesów, cz. 2”
     Alina Strześniewska – Prezeska Radia KOLOR,
     Olga Wysocka – Zastępca Dyrektora, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki,
     Agnieszka Luzarska – Niezależna Dyrektor Sprzedaży, MARY KAY,
     Moderator: Michał Knap – Wiceprezes Zarządu KNAP Consultants Spółka z o.o.

    

  Nasze Wydarzenie odbyło się w dniu 11.10.2019r. w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  Do zobaczenia za rok!!

   

   


  Partnerzy strategiczni

  Partnerzy

  Patronat medialny


  Prelegenci

  Monika Knap

  Prezeska Fundacji Business Boutique, CEO firmy doradczej KNAP Consultants


  Od 16 lat Współwłaścicielka i Prezes Zarządu firmy doradztwa personalnego KNAP Consultants, zdobywcy Medalu Europejskiego za Najwyższą Jakość Usług oraz Dyplomu za wkład w rozwój polskiej gospodarki rynkowej, przyznane przez Business Center Club, Komitet Integracji Europejskiej oraz Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny.

  Od 5 lat Inicjatorka i Prezes Zarządu Fundacji Business Boutique, której celem jest budowanie sieci biznesowych kontaktów, wsparcie i rozwój kobiecych karier, a także promowanie przedsiębiorczości wśród kobiet.

  Monika jest Ekspertem ds. Outplacement, Rekrutacji i Wellbeing (zarządzanie efektywnością).

  Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Certyfikowany Konsultant Insights Discovery, Chief Happiness Officer.

  Członkini International Search Partners Association (ISPA) – międzynarodowego klubu właścicieli firm HR. Była Ekspertem Business Center Club.

  Posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z największymi korporacjami w zakresie doradztwa HR. Jej artykuły, komentarze związane z tematyką HR publikowane były w magazynach:„Coaching”, „Personel & Zarządzanie”, „Magazyn BCC”, „Twój Styl”, „FAKT24PL”.

  Autorka i entuzjastka wielu cennych inicjatyw wspierających kobiety w rozwoju ich samoświadomości i przedsiębiorczości. Jej misją jest inspirowanie innych oraz integracja biznesowego środowiska kobiet.

  Czas wolny uwielbia spędzać ze swoimi dziećmi rozwijając wspólnie muzyczne pasje.

  Iza Szaniawska

  Starszy HR Business Partner w AVON

  Ekspertka ds. Rozwoju Talentów


  Od wielu lat pracuje w międzynarodowej firmie kosmetycznej, która wspiera kobiety na całym świecie.  Zajmuje się procesami HR, początkowo głównie w obszarze rekrutacji i employeer brandingu, a od kilku lat jest partnerem HR dla zespołów globalnych.

  W codziennej pracy szczególnie interesują ją zagadnienia związane z rozwojem pracowników i efektywnością pracy zespołów.  Chcąc coraz lepiej zrozumieć potrzeby motywacyjne i rozwojowe  pracowników angażuje się w różnorodne działania np kurs team coachingu ,  empatyczne przywództwo oraz prowadząc warsztaty. Bliska praca z biznesem to ciągła wzajemna nauka, ciekawe wyzwania i dynamiczne środowisko, które stale motywują ją do działania.

  Poza pracą uwielbia rozmowy ze swoimi nastoletnimi córkami – to taki domowy reverse mentoring:) Pozytywne myślenie, dobra muzyka, zwierzęta, rower, kreatywne gotowanie to jej przepis na dobrą energię:)

  Marlena Walendziak

  Kierownik Wydziału Contact Center w Pionie Sprzedaży, Rozwoju Biznesu i Skarbu w Toyota Bank Polska S.A. Gość Specjalny Wydarzenia


  Od 12 lat związana z międzynarodową korporacją. Posiada bogate doświadczenie w obszarach obsługi klienta i kanałów komunikacji oraz wdrażaniu narzędzi optymalizujących procesy, zwiększając tym jakość obsługi klienta.

  Karierę rozpoczynała w centrach obsługi klienta i sprzedaży. W 2007 r. dołączyła do zespołu obsługi klienta w Toyota Bank Polska, doradzając i dbając o klienta w oparciu o najwyższe standardy obsługi. Jako Koordynator Zespołu w latach 2011-2012 nadzorowała kilkunastoosobowy zespół obsługi klienta.

  Od 2013 r. pełni funkcję Kierownika 20-osobowego Wydziału Contact Center, odpowiedzialna za obsługę i sprzedaż w linii bankowości detalicznej i korporacyjnej, a także obsługę umów leasingowych oraz wsparcie sieci dilerskiej Toyota i Lexus.

  Za swój największy zawodowy sukces uważa wdrożenie i rozwój CRM-a oraz nowego kanału komunikacji z elementami sztucznej inteligencji i robotyki w obszarze obsługi klienta.

  Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej (Stosunki Międzynarodowe – specjalizacja Biznes Międzynarodowy). W latach 2018 – 2019 brała udział w Toyota Management Programme w Wielkiej Brytanii, jako kontynuacja programu rozwoju kadry menedżerskiej.

  Uwielbia pracować z ludźmi, zawsze empatyczna i wspierająca. Rozumie problemy z jakimi przychodzą do niej pracownicy. Dąży do doskonałości i rozumie, że każdy klient jest ważny. Zauważa potencjał w najdrobniejszych szczegółach.

  Prywatnie mama 2 córek, zawsze uśmiechnięta i energiczna. Wolny czas poświęca na wycieczki rowerowe i podróże. Miłośniczka planszówek.

  Maciej Herman

  CEO Lotte Wedel, Gość Specjalny Wydarzenia


  Dyrektor Zarządzający LOTTE Wedel. W tej firmie pracuje od 2008 roku. Z rynkiem FMCG związany od ponad 20 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywał w takich firmach jak Kompania Piwowarska, Frito Lay i Procter and Gamble.

  Ceniony prelegent na wielu konferencjach branżowych. Od ponad 20 lat trenuje z pasją taekwon-do. Jego ulubionym zajęciami w czasie wolnym są wyjazdy na muzyczne festiwale, chodzenie po górach oraz fotografia.

  W ciągu ostatnich kilku lat Wedel jest jedną z najszybciej rosnących firm słodyczowych w Polsce. Marka Wedel w roku 2017 została „najsilniejszą polską marką” w rankingu Rzeczpospolitej. Dzięki odważnym i rewolucyjnym zmianom komunikacyjnym firma otrzymała w ciągu ostatnich lat szereg nagród, m.in. złotą Effie za kampanię „W kuchni z Wedlem” i wiele innych za innowacyjne nowości produktowe.

  Olga Wysocka

  Zastępca dyrektora w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki, Gość Specjalny Wydarzenia


  W latach 2008 – 2018 związana z Instytutem Adama Mickiewicza a jako wicedyrektor w latach 2014-2018. W okresie 2001-2004 pracowała w Instytucie Polskim w Berlinie.

  Tytuł doktora nauk politycznych uzyskała w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji.

  Jest laureatką stypendium im. Józefa Tischnera w Instytucie Nauk o Człowieku w Wiedniu.

  Autorka tekstów nt. populizmu, demokracji oraz promocji i zarządzania kulturą.

  Marta Jakowluk

  Vice President, HR Director w UPC Poland/Liberty Global Członkini Fundacji Business Boutique

  Ekspert ds. Zarządzania HR (rekrutacja, selekcja, ocena – SOOP, AC/DC, outplacement)


  Vice President, HR Director w UPC Poland/Liberty Global, poprzednio HR Dyrektor dla Działów Sprzedaży i Marketingu w Unilever, oraz osoba odpowiedzialna za agendę Leadership Development dla regionu CEE.

  Pasjonatka swojej profesji i doświadczony HR’owiec, która swą wiedzę na temat rynku FMCG zdobywała w Firmach Ahold, Agrosnova oraz w Unileverze.

  Ekspertyza Marty to przede wszystkim obszar HR Business Partneringu, talent i change managementu, a także rozwoju przywództwa w organizacji.

  Jest doświadczonym trenerem, mówcą i mentorem, interesującym się w szczególności tematyką efektywnej pracy zespołu, obszarem wellbeing i aktywizacją zawodową kobiet.

  Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

  Prywatnie wielbicielka dobrej muzyki, mama dwójki dzieci.

  Katarzyna Błażejewska – Stuhr

  Dietetyk kliniczny, psychodietetyk, Autorka bloga Mama w wielkim mieście https://kachblazejewska.pl, Gość Specjalny Wydarzenia


  Wyznaję zasadę, że jedzenie powinno stanowić źródło zdrowia oraz przyjemności. Swoje poglądy wyniosła z uczelni oraz z działań w warszawskim convivium Slow Food. Swoim pacjentom proponuje diety oparte na produktach sezonowych, lokalnych i naturalnych.

  Jak dotąd napisała dziesięć książek, o żywieniu dzieci, kobiet w ciąży i cztery książki z przepisami na zdrowe koktajle, w serii “Jak zamieszać w swoim życiu KOKTAJLE – dla zdrowia i urody” część pierwsza, druga i trzecia oraz „SUPERKOKTAJLE – koktajle z superfoods”. Pierwsza część „Koktajli dla zdrowia i urody” była nominowana do nagrody Gourmand cookbook awards (Najlepszej książki kulinarnej roku).

  Razem z Moniką Mrozowską napisała “Ucztę dla dwojga – zdrowa dieta dla mamy i dziecka” o tym, jak jeść w ciąży oraz „Uczta dla maluszka”– poradnik o żywieniu dzieci od szóstego miesiąca do szóstego roku życia.

  Stworzyła również poradnik “Adios Kilogramos – kompleksowy plan odchudzania na 90 dni”. Co miesiąc pisze felietony do miesięcznika Zwierciadło, prowadzi autorską audycję “Z gruszki i z pietruszki” w Radio Kolor. Prowadzi liczne warsztaty i wykłady, zarówno dla osób prywatnych jak i studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

  Alina Strześniewska

  Prezes i Właścicielka Radia KOLOR, Gość Specjalny Wydarzenia


  Karierę zawodową rozpoczęła w USA.
  Od początku związana była z branżą reklamową i radiową.

  Pracowała dla kilku korporacji mediowych w Nowym Orleanie, gdzie przeszła wszystkie szczeble kariery.

  W Radiu Kolor, gdzie rozpoczęła pracę w 1995 r. jako Dyrektor Generalny, jest obecnie głównym udziałowcem.

  W międzyczasie zaangażowała się jako inwestor i menedżer w projekty turn-around w Radiu RMI i Radiu Jazz. W 2013 r. została odznaczona przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz wolnych mediów.

  Jest wymagająca wobec siebie, i tego samego oczekuje od współpracowników – ceni ludzi, dla których praca jest pasją.

  Za największy swój sukces uważa umiejętność łączenia kariery zawodowej i udanego życia prywatnego. Jest matką dwóch dorosłych synów.

  Szuka nowych wyzwań. Najlepiej odpoczywa szlifując, cyklinując, tapetując, renowując lub wykonując inne (zazwyczaj hałaśliwe) czynności. Kilka lat temu rozpoczęła przygodę z językiem i kulturą włoską. Biega, aby utrzymać się w dobrej kondycji fizycznej; ukończyła już dwa półmaratony i nie ukrywa, że inspiracją są osiągnięcia męża, który od lat biega maratony.

  Renata Prys

  HR Director w McDonald's Polska,  Członek Zarządu Fundacji Ronalda McDonalda, Członkini Fundacji Business Boutique

  Ekspert ds. Rozwoju Przywództwa


  HR Director McDonald’s Polska, poprzednio Interim Head of HR, Eastern Europe w firmie PANDORA. Swoją karierę zawodową rozpoczęła w Philips Lighting Poland. Po kilku latach podjęła wyzwanie w firmie The Lorenz Bahlsen Snack World, a następnie przez 10 lat, związana była z firmą Kraft Foods (Mondelez Polska). Posiada kilkunastoletnie doświadczenie pracy w międzynarodowych korporacjach, gdzie odpowiadała m.in. za procesy rozwojowe takie jak planowanie ścieżek karier, rozwój przywództwa, budowanie zaangażowania, zarządzanie efektywnością zespołów.

  Specjalizuje się w doradztwie w zakresie programów związanych z rozwojem przywództwa i efektywnością organizacji oraz w coachingu biznesowym. Swoją „przygodę” z coachingiem rozpoczęła kilka lat temu, aplikując do kilkuletniego programu w amerykańskiej szkole CoachU, Inc. Coaching to jej pasja, głęboko wierzy w jego efektywność w procesie zmian!

  Jednym z ostatnich sukcesów Renaty i teamu McDonald’s jest nawiązanie współpracy z Akademią Leona Koźmińskiego i utworzenie studiów dualnych, wspólnego kierunku studiów „Zarządzanie w sektorze QSR”.

  Absolwentka Wydziału Psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Akredytowany Coach (the Associate Certified Coach) w ICF (International Coaching Federation).

  Prywatnie mężatka, mama Majki i Tomka. Fascynatka m.in. dalekich podróży.

  Karolina Schiffter

  Adwokat, Partner w Raczkowski Paruch, Członkini Fundacji Business Boutique


  Kieruje w firmie działem imigracyjnym i Global Mobility. Jako jeden z nielicznych prawników w Polsce koncentruje swoją praktykę na biznesowym prawie imigracyjnym i doradza klientom w zakresie relokacji pracowników do Polski, a także delegowania polskich pracowników za granicę. Prowadzi także sprawy w pozostałym zakresie prawa pracy.

  Cyklicznie publikuje artykuły, zarówno w gazetach codziennych  (m.in. Gazeta Prawna, Rzeczpospolita, Puls Biznesu), jak również w czasopismach naukowych (do Monitora Prawa Pracy). Jako ekspert prawa pracy występuje w telewizji oraz udziela wywiadów w radiu, m.in. dla portalu INFOR, stacji TVN Biznes. Jest współtwórcą publikacji międzynarodowych, m.in. książki pt. International Immigration and Nationality Law.

  Aktywnie uczestniczy w organizacjach międzynarodowych, m.in. jest przewodniczącą komitetu członkowskiego AILA GMS (American Immigration Lawyer Association Global Mobility Section). Jest regularnie zapraszana jako prelegent na międzynarodowe konferencje. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Posiada tytuł Master of German and Polish law i zdobyła pierwsze miejsce w 5 edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016. Uczestniczka wykładów i warsztatów z zakresu prawa europejskiego i francuskiego w Université de Nice – Sophia Antipolis w Nicei.

  Wcześniej przez 5 lat pracowała w Departamencie Prawa Pracy w kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Odbywała również praktyki w kancelariach prawnych w Niemczech.

  Anna Kuźmicka

  HR Director w Chiesi Poland,  Członkini Fundacji Business Boutique

  Ekspert ds. Rozwoju osobistego i Mindfulness


  HR Director we włoskiej innowacyjnej firmie farmaceutycznej Chiesi Poland.

  Od lat zawodowo związana ze środowiskiem firm farmaceutycznych.

  Absolwentka wydziału lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku.

  Studia podyplomowe m.in  w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej  oraz udziały w licznych programach edukacyjnych dały Jej przygotowanie teoretyczne do pełnionej roli.

  Jest zainteresowana rozwojem własnym oraz dzieleniem się tą wiedzą z innymi. Ostatnio fascynuje Ją bycie w chwili obecnej z pełną uwagą, czyli „mindfulness”.

  Zdaniem naszej Ekspertki: „Uważność jest stylem życia, nie sezonową modą, dlatego uczestniczę w kursach, jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Mindfulness oraz uważnie praktykuję jogę. Każdy dzień pracy to nowe doświadczenie w pracy z ludźmi, nowe wyzwanie i nowe inspiracje.”.

  Ulubione motto: „Nie możesz zatrzymać fal, ale możesz nauczyć się serfować.” – Jon Kabat-Zinn

  Agnieszka Luzarska

  Niezależna Dyrektor Sprzedaży w Mary Kay, Członkini Fundacji Business Boutique

  Ekspert ds. Budowania Relacji i Networkingu


  Naczelna Dyrektor Sprzedaży w firmie kosmetycznej Mary Kay.

  Absolwentka Etyki na Wydziale Filozofii Akademii Teologii.

  Po 8 latach pracy w zawodzie nauczyciela, rozpoczęła współpracę z Mary Kay Cosmetics, gdzie od ponad 10 lat kształci kolejne pokolenia liderów, wypełnia misję „wzbogacania życia kobiet” oraz wspiera kobiety w skutecznej realizacji ich projektów.

  W 2017 została wyróżniona prestiżową nagrodą Mary Kay za Bezinteresowność, otrzymując tytuł „Miss Go-Give”.

  Prywatnie: żona Tomasza, mama dwójki dorosłych dzieci – Jakuba i Magdaleny.

  Uwielbia podróże i włoską kuchnię.

  Agnieszka Jaśkiewicz

  Dyrektor HR w Kiloutou Polska, Członkini Fundacji Business Boutique

  Ekspert ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi


  Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w obszarze administracji personalnej, payrollu oraz HR. Wykładowca Studiów Podyplomowych ZZL Politechniki Łódzkiej.

  Absolwentka kierunku Zarządzania Zasobami Ludzkimi Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi oraz Studiów Podyplomowych Politechniki Łódzkiej.

  Pasjonuje ją praca z ludźmi. Z ogromnym zaangażowaniem wpływa na kształtowanie pozytywnych relacji w organizacji.
  Prywatnie szczęśliwa mężatka i mam dwójki dzieci. Poza tym zakochana w Majorce, dokąd chętnie wraca.

  Wojtek Potoczek

  Digital Manager w Chiesi Poland, Gość Specjalny Wydarzenia


  Marketingowiec-praktyk, który doświadczenie zdobywał w polskich oddziałach międzynarodowych korporacji zarządzając projektami o ogólnopolskiej skali.

  Ekspert w zakresie digital marketingu. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie studiował Zarządzanie i Marketing. Zdobył także międzynarodowe kwalifikacje zawodowe Chartered Institute of Marketing.

  Swoją karierę w marketingu zaczynał w 2006 roku w koncernie energetycznym Vattenfall. W latach 2007-2013 związany był z liderem branży tytoniowej Philip Morris Polska, gdzie odpowiadał za marketing internetowy oraz CRM dla wszystkich marek z portfolio firmy. Współpracował także z marką IKEA przy programie IKEA Family. Kilka kolejnych lat spędził pracując dla innej szwedzkiej marki – Volvo, gdzie odpowiadał za obszary: digital, CRM oraz za globalne inicjatywy produktowe (m.in. powypadkowe systemy bezpieczeństwa).

  Obecnie związany z włoska firmą farmaceutyczną Chiesi – jednym ze światowych liderów w zakresie innowacyjnych leków, gdzie odpowiada za proces cyfrowej transformacji marki oraz strategię omnichannel.

  Prywatnie jest żonaty, ma dwoje dzieci i szalonego labradora. W wolnym czasie oddaje się swoim pasjom: wirtualnym wyścigom samochodowym i wszelkim aktywnościom sportowym.

  Monika Nowak – Toporowicz

  Chief Technology Officer w UPC Polska/Liberty Global, Gość Specjalny Wydarzenia


  Od 18 lat związana z branżą nowych technologii w Polsce i na świecie. Manager, żona, matka wariatka (kolejność przypadkowa), której energii dodaje codziennie wiara w ludzi.
  Posiada ponad 10 lat doświadczenia w zarządzaniu w obszarach rozwoju, dostarczania i utrzymania usług, a także zarządzania projektami i programami w strategicznych obszarach organizacji.

  W pierwszych latach kariery związana z branżą bankową lub okołobankową w obszarze zarządzania sieciami oraz bezpieczeństwem. W kolejnych latach odpowiedzialna za wdrażanie nowych wiązań oraz utrzymanie usług IP, VoIP, DTV i innymi dla klientów B2B i B2C w UPC Polska. Obecnie odpowiedzialna za zarządzanie programami i projektami w obszarze sieci dostępowej w strukturach europejskich Liberty Global (właściciel UPC Polska), zarządza międzynarodowym zespołem i realizacją projektów w 12 krajach w ramach działania spółki. Niezależnie od czasu i miejsca nieustannie wierzy, że każdy z nas chce się rozwijać i misją managera jest mu w tym pomagać.

  W ramach pasji z wielką radością spędza czas z dziećmi, które ją absolutnie fascynują, uwielbia patrzeć, jak się zmieniają, rozwijają. Od dzieci nauczyła się radości z każdej chwili, wyrozumiałości i tego, że szansę czasem trzeba dać kilka razy. Wierzy że połączenie funkcji matki i managerki działa pozytywnie na jedną jak i na drugą!

  Joanna Duda

  Talent & Development Coordinator w AVON,  Gość Specjalny Wydarzenia


  Od wielu lat kieruje projektami z zakresu rozwoju pracowników i zarządzania zmianą.

  W AVON odpowiada za programy rozwojowe, procesy związane z zarządzaniem talentami i prowadzenie warsztatów. Interesuje się obszarem zaangażowania, motywacji w pracy oraz zwinności poświęcając tym tematom artykuły na swoim blogu www.agileinhr.pl.

  Jest mamą Magdy i Michała – Jej najważniejszych nauczycieli uważności.

  Dr Łucja Kobroń-Gąsiorowska

  Adwokat, Partner w kancelarii NCKG adwokaci

  Ekspert ds. Prawa pracy


  Jest specjalistą z zakresu polskiego i międzynarodowego prawa pracy oraz ekspertem Polskiej Izby Motoryzacji.

  Partner w kancelarii NCKG adwokaci. Adiunkt w Instytucie Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

  Specjalizuje się w postępowaniach sądowych.
  Autorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych oraz postępowań sądowych dotyczących szkód komunikacyjnych.

  Autorka licznych publikacji prasowych w tym dla: Rzeczpospolita, Dziennik Gazeta Prawna, Prawo.pl

  Michał Knap

  Wiceprezes Zarządu, Partner Zarządzający KNAP Consultants, Ambasador Fundacji


  Wcześniej, przez 3 lata, Vice President Dresdner Bank Luxembourg oraz, przez 5 lat, Wicedyrektor Departamentu Private Banking Raiffeisen Bank Polska.

  Absolwent Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Wieloletni pracownik instytucji finansowych w Polsce i za granicą (Luksemburg).

  Tworzy i optymalizuje systemy zarządzania w firmach produkcyjnych i handlowych (m.in. mapowanie i analiza procesów wewnętrznych, zmiany struktury zarządzania, „agile performance„, zarządzanie grupami roboczymi, „change enablement„).

  Posiada bogate doświadczenie w koordynowaniu procesów rekrutacyjnych na wyższe stanowiska menedżerskie, realizuje Projekty Wsparcia Kariery („outplacement„) oraz Projekty Wsparcia Menedżerów (PWM), prowadzi ośrodki oceny i rozwoju („assessment/development centre„), projektuje modele kompetencyjne.

  Mentor (kadra zarządzająca), trener biznesu, certyfikowany coach ICC.

  Pasjonuje się tematyką zarządzania w biznesie, historią, sztuką nowoczesną, muzyką oraz sprzętem audio (hi-end).

  Prywatnie, jest żonaty, ma dwójkę dzieci.

  Przy okazji, zapraszamy do obejrzenia wywiadów, które z wybranymi Uczestniczkami przeprowadziły Ambasadorki tej edycji projektu:

  Wypowiedź uczestniczki 4

  Wypowiedź uczestniczki 2

  Wypowiedź uczestniczki 1

  Wypowiedź uczestniczki 3

  Do zobaczenia, Fundacja Business Boutique