Publikacje

Część no.2 rozmowy w Radio KOLOR nt. IV Edycji „Kobiet u progu kariery zawodowej” rozmawiają red. Martyna Wawryło & Monika Knap – Prezeska Fundacji Business Boutique

Jak harmonijne relacje z innymi wpływają na nasze osobiste spełnienie, m.in. na ten temat, na antenie Radia KOLOR, rozmawiają: red. Martyna Wawryło & Monika Knap – Prezeska Fundacji Business Boutique, zapraszając na wydarzenie „Kobiety u progu kariery zawodowej. Edycja IV”.

Posłuchajcie, zapraszamy!!

To druga część rozmowy.

Część no.1 rozmowy w Radio KOLOR nt. IV Edycji „Kobiet u progu kariery zawodowej” rozmawiają red. Martyna Wawryło & Monika Knap – Prezeska Fundacji Business Boutique

Jak harmonijne relacje z innymi wpływają na nasze osobiste spełnienie, m.in. na ten temat, na antenie Radia KOLOR, rozmawiają: red. Martyna Wawryło & Monika Knap – Prezeska Fundacji Business Boutique, zapraszając na wydarzenie „Kobiety u progu kariery zawodowej. Edycja IV”.

Posłuchajcie, zapraszamy!!

To pierwsza część rozmowy.

„Kobiety u progu kariery zawodowej” – podejście firmy Bioton

„(…) Kobiety „zdominowały” u nas funkcje naukowe i piony ścisłe czyli np. Dział Badań i Rozwoju. W naszych laboratoriach pracują głównie panie. W innych działach różnorodność jest większa, ale zawsze w naszym podejściu widać równość szans w rekrutacji na daną pozycję.(…)” – o kobiecym pierwiastku w zespole firmy BIOTON SA, która jest jednym z Partnerów naszego społeczno – mentoringowego projektu „Kobiety u progu kariery zawodowej. Edycja IV”, opowiadają Panie: Elżbieta Makselon, Dyrektor HR i Joanna Mańska, Senior HR BP, reprezentujące ten koncern. Zapraszamy do lektury.

Wsparcie kobiet wpisane w DNA Avon

„(…) Wierzymy, że dzięki naszym działaniom zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie, udowadniamy kobietom, że mogą sięgać po więcej. Jako AVON cały czas towarzyszymy im w drodze do rozwoju zawodowego, którą wspólnie rozpoczęliśmy już ponad 130 lat temu.(…)”- to fragment artykułu autorstwa firmy AVON, która jest jednym z Partnerów tegorocznej edycji wydarzenia „Kobiety u progu kariery zawodowej”. Zapraszamy do zapoznania się z bogatym dorobkiem firmy na rzecz kobiet.

Case study: Kobiecy pierwiastek w Wedlu

„(…) Unikalne umiejętności i wiedza kobiet są w biznesie nie do zastąpienia, dlatego cieszę się, że niemalże połowa zatrudnionych w naszej firmie to właśnie Panie. Jesteśmy różnorodną i otwartą organizacją zwłaszcza dzięki nim – to kobiety w Wedlu skutecznie zarządzają tak wrażliwymi i wymagającymi obszarami jak HR, komunikacja czy marketing. Otwartość na zmiany i kwestionowanie statusu quo sprawiają, że zdajemy sobie sprawę z tego, w jakim miejscu jesteśmy, co funkcjonuje dobrze, a co wymaga poprawy, także jeżeli chodzi o pozycję kobiet w organizacji. Jako firma odpowiedzialna, chcemy wpływać na otoczenie, również w obszarze promocji przedsiębiorczości kobiet, czego wyrazem jest partnerstwo z projektem „Kobiety u progu kariery zawodowej” realizowanym przez Fundację Business Boutique na Akademii Leona Koźmińskiego– mówi Maciej Herman, Dyrektor Zarządzający LOTTE Wedel.(…)” – to fragment artykułu pt. „Case study: Kobiecy pierwiastek w Wedlu”, w którym jeden z Partnerów Strategicznych naszego społeczno-mentoringowego wydarzenia – firma Lotte Wedel, opisuje inicjatywy i aktywności na rzecz kobiet oraz te realizowane przez kobiety, pracujące w tej firmie. Zachęcamy do lektury.

WE ACT – nowa era odpowiedzialnego biznesu – Anna Kuźmicka HR Director, Chiesi Poland

„Żyjemy w zamkniętym środowisku, w którym planeta Ziemia jest dla nas jak statek kosmiczny. Wszystko co produkujemy pozostaje na Ziemi. Gwałtowny rozwój gospodarczy, zmiany demograficzne oraz niefrasobliwość działań człowieka zachwiały równowagę naszej planety.

Jak myślisz, ile firm zadaje sobie pytanie, jaki ślad pozostawia ich działalność biznesowa? Nie wszyscy jeszcze zauważają konsekwencje zachowań, które negatywnie wpływają na zdrowie i dobrostan.(…)”- niniejszym fragmentem zapraszamy do lektury artykułu autorstwa Pani Anny Kuźmickiej – Dyrektora HR, Chiesi Poland, firmy, która jest Partnerem wydarzenia „Kobiety u progu kariery zawodowej. Edycja IV”.

IV Urodziny Fundacji – Podsumowanie – Monika Knap

4 lat działalności

Niniejszy filmem rozpoczynamy cykl wypowiedzi na temat Fundacji Business Boutique.
W kolejnych materiałach filmowych wypowiadać się będą Członkinie, Sympatyczki, Goście Specjalni Fundacji oraz Uczestniczki projektu Fundacji „Kobiety u progu kariery zawodowej”.

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego nagrania – wypowiedzi Moniki Knap – Prezes Fundacji Business Boutique.

Materiał VIDEO.

Podziękowania od Fundacji Ronalda McDonalda

Podziękowania od Fundacji Ronalda McDonalda.

Dzięki zaangażowaniu naszych Członkiń, Sympatyczek oraz Partnerów IV Urodzin FBB, mogliśmy przekazać środki na rzecz budowy drugiego Domu Ronalda McDonalda, który powstanie w Warszawie, przy Szpitalu Pediatrycznym WUM.

Właśnie otrzymaliśmy oficjalne podziękowania od Fundacji Ronalda McDonalda, za nasz wkład.

Materiały FOTO