Publikacje

ZAPRASZAMY – Druga Edycja mentoringowego projektu „POD RĘKĘ”!!

Po ubiegłorocznym SUKCESIE, ruszamy z II Edycją Mentoringowego projektu  Fundacji Business Boutique „POD RĘKĘ”.

Projekt jest kontynuacją i rozwinięciem naszych, cyklicznych spotkań w Akademii L. Koźmińskiego pt.„Kobiety u progu kariery zawodowej”, a jego główne cele to:

🎯Wspieranie rozwoju zawodowego i kompetencji kobiet,
🎯Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem,
🎯Realna pomoc w rozwiazywaniu konkretnych problemów zawodowych i osobistych,
🎯Umacnianie więzi między naszymi Członkiniami i Sympatyczkami Fundacji,
🎯Inspirowanie, motywowanie i angażowanie wszystkich Uczestniczek.

czytaj dalej…

Komunikacja bez przemocy w czasie Covid – jak osiągnąć dobre relacje w czasach niepokoju? – zdaniem Ekspertki naszej Fundacji

„(…) Komunikacja międzyludzka w czasie izolacji społecznej spowodowanej koronawirusem stała się jeszcze ważniejszym tematem niż dotychczas. W jednym momencie wszyscy znaleźliśmy się w nowej rzeczywistości – pełnej niepokoju, obaw i utraty poczucia bezpieczeństwa.  Dotychczasowe zasady, metody, sposoby pracy, funkcjonowania w rodzinie, w pracy i społeczeństwie musiały ulec modyfikacji. Zmiany te oraz izolacja w domu mogły spowodować wiele napięć i konfliktów międzyludzkich. Być może narosła w nas frustracja, emocje, których nie rozumiemy lub nie potrafimy sobie z nimi poradzić.

Jak zatem odnaleźć się w tej sytuacji? (…)” – odpowiedź odnajdziecie w poniższym tekście, autorstwa Izabeli Szaniawskiej, Senior HR Business Partner (Global Supply Chain and Commercial Teams) AVON, Członkini i Ekspertki Fundacji.

Zapraszamy!

 

 

 

Lider w czasach pandemii – jakich kompetencji szukamy TERAZ w przywództwie? – zdaniem naszej Ekspertki

„(…) Na poszukiwanie sposobów radzenia sobie w chaosie lider zużywa bardzo dużo energii. Aby móc zadbać o swój zespół, najpierw musi zadbać o siebie. Kryzys drenuje jego organizm, swoją energię powinien więc odnawiać codziennie. W czasie pandemii, szczególnie istotną kompetencją lidera wydaje się więc być jego sprawność emocjonalna (Susan David, Emotional Agility: Get Unstuck, Embrace Change, and Thrive in Work and Life) – umiejętność samoregulacji, nazwania i zaakceptowania swoich emocji oraz pomoc innym w nazwaniu i zrozumieniu ich emocji. (…)” – jakich konkretnie cech i postaw oczekują dziś pracownicy od Liderów? Jakie zasady powinny, w sytuacji  pandemii, przyświecać Menedżerom? – m.in. o tym dowiecie się czytając poniższy artykuł, autorstwa Anny Kiełczewskiej – Członkini Fundacji, na co dzień Talent Manager’a w zespole Global People w McDonald’s Polska.

Poza obszarem Talent Management (planowanie sukcesji, rozwój talentów), odpowiada za wdrożenie lokalnych strategii Diversity & Inclusion oraz Gender Balance i odzwierciedlanie ich założeń w działaniach talentowych.

Zapraszamy !

 

Z okazji Światowego Dnia Ziemi (#EarthDay)nasz Ekspert Radzi #zostanwdomu i działaj!!

„(…) Zapraszam Cię do podpisania kontraktu pomiędzy Tobą, a planetą. Zachęcam Cię do stworzenia listy Twoich zobowiązań wobec planety i środowiska naturalnego. Lista postanowień nie musi być długa. To może być jeden, trzy lub kilkanaście punktów. Ważnym jest, abyś się z nich wywiązywała każdego dnia, konsekwentnie. Teoria małych kroków da duży efekt. A Ziemia za to Ci podziękuje.(…)” – jakie działania możemy podjąć tu i teraz, o tym w poniższym artykule, autorstwa Członkini i Ekspertki Fundacji, na codzień, Prezeski firmy Ergo Eco – Magdaleny Budziszewskiej, zapraszamy do lektury!

Muzyczne spotkanie z Gościem Specjalnym Akademii Umiejętności – Karoliną Beimcik

Zapraszamy do wysłuchania utworu „Song of Elements”, w wykonaniu Karoliny Beimcik, wokalistki jazzowej i skrzypaczki, konsultantki wokalnej Global Music Institute – partnerskiej akademii Berklee College of Music w Indiach. Występowała w wielu miejscach na świecie takich jak Nowy Jork, Waszyngton, kilkanaście miast w Meksyku, a także w wielu europejskich krajach. 

Jest kuratorką muzycznych projektów współfinansowanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jednym z nich jest muzyczno wizualne przedsięwzięcie ‘Komeda. Historie pisane dźwiękiem’ zrealizowane w 2019 rok, kolejnym natomiast ‘Zorya’ – międzynarodowy projekt promujący kulturę muzyczną Polski w Nowym Jorku. 
Koncertowała na wielu festiwalach takich jak The International Chopin & Friends Festival (Nowy Jork), The Transitions Festival (Nowy Jork), Jazz Bez Festival (Ukraina), International Festival Flugery L’vova (Ukraina), Art Jazz Cooperation Festival (Ukraine), Cosmopolite Jazz Festival (Ukraina), Jazz na Kresach (Polska), Nowa Tradycja (Warszawa), Niemen Non Stop (Polska), Euro Jazz Festival (Meksyk), Zacatecas Cultural Festival (Meksyk), Cuernevaca Jazz Festival (Meksyk).
W 2017 r została zaproszona do programu Citizen Artist Incubator w Linzu, gdzie spędziła cztery tygodnie wraz z 15 najbardziej obiecującymi artystami świata, pracując nad projektami społecznie zaangażowanymi.
Patronem honorowym programu jest Yo -Yo Ma.
W tym samym roku została również zaproszona do programu Dar Slimane w Maroku, gdzie jako artystka – rezydentka pracowała nad projektem łączącym artystów z Polski i Maroka. 
Jest Stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

„Dlaczego Wasza Firma powinna inwestować w zwalnianych pracowników (?)” – zdaniem Ekspertów naszej Fundacji

„(…) Pamiętajcie, że przez lata ich kompetencje i doświadczenia były dla Was źródłem licznych sukcesów. Dzięki nim, zbudowaliście swoją obecną pozycję rynkową i skutecznie rywalizowaliście z konkurencją. Niewykluczone, że kiedy obecny kryzys się skończy, ich umiejętności znów będą Wam potrzebne. To czy Wasze drogi ponownie się zejdą (i na jakich warunkach), zależy wyłącznie od stylu, w jakim zakończycie obecny etap współpracy.(…)”

Dlaczego warto inwestować w zwalnianych pracowników? – Co leży u podstaw programów typu „Outplacement”? – zapraszamy do lektury krótkiej poradnikowej formy, autorstwa Moniki i Michała Knap – Współwłaścicieli firmy doradczej KNAP Consultants, którzy od 15 lat wspierają organizacje i pracowników w tym zakresie.