„Outplacement – ważnym elementem employee journey” – rozmowa Michała Knap & Moniki Warzechy

Data: 2 września 2020

Jaki wpływ, projekty typu „outplacement”, wywierają na, otoczenie biznesowe firmy, wizerunek organizacji na rynku, opinie pracowników, atrakcyjność firmy, jako potencjalnego pracodawcy?

 W jaki sposób projekty typu „outplacement” wpisują się w politykę „brandingową”?

 Jakiego typu wsparcia oczekują dziś osoby, które tracą pracę (zwłaszcza w dobie Covid-19)? W jakim stopniu projekty „outplacement” wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom?

Odpowiedzi odnajdą Państwo w rozmowie Moniki Warzechy – Senior HR Consultant w Oracle & Michała Knap – Partnera Zarządzającego firmy doradczej KNAP Consultants www.knap.biz.pl, specjalizującej się m.in. w projektach typu Outplacement, Ambasadora Fundacji Business Boutique.

 

Zapraszamy do lektury (kliknij na fotkę).

„Świat w którym wszyscy jesteśmy równi, to lepszy świat.” – wypowiedź Renaty Prys, Dyrektora Działu Personalnego McDonald’s Polska

Data: 12 czerwca 2020

„(…)Świat, w którym wszyscy jesteśmy równi, to lepszy świat. Taki świat budujemy w McDonald’s. Świętujemy osiągnięcia zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Walczymy z uprzedzeniami. Działamy na rzecz równości.(…)

Niniejszym fragmentem zapraszamy do lektury wypowiedzi Renaty Prys, Dyrektora Działu People, McDonald’s Polska, jednego z Partnerów Strategicznych projektu mentoringowego Fundacji Business Boutique „POD RĘKĘ” Edycja Druga.

czytaj dalej…

 

„Inclusion and Diversity jednym z głównych zobowiązań w BNP Paribas Leasing Solutions Polska”

Data: 9 czerwca 2020

„(…) Chcemy aktywnie angażować się tam, gdzie widzimy dobrą intencję i ciekawy pomysł. Program „Pod Rękę”, realizowany przez Fundację Business Boutique, to naszym zdaniem wyjątkowa okazja, aby połączyć siły dla wymiernego wspierania kobiet w ich rozwoju zawodowym. Jako Partner Strategiczny tegorocznej edycji z dużą ciekawością wchodzimy w projekt – z apetytem na inspirujący i wartościowy czas, który pomoże uczestniczkom w pełni wykorzystać ich potencjał.(…).”

czytaj dalej…

 

„Biura na początku tylko dla chętnych (…)” – o post covidowej rzeczywistości mówi Marta Jakowluk w wywiadzie dla Magazynu Forbes

Data: 6 czerwca 2020

O czym przede wszystkim powinny pamiętać firmy przy przywracaniu zespołów do pracy w biurach, a czego się przy tym wystrzegać? Co jest w tym procesie z państwa punktu widzenia kluczowe? Kiedy powinno to nastąpić? – w rozmowie z Forbes wypowiada się Członkini i Ekspertka Fundacji  Business Boutique – Marta Jakowluk – VP/ Dyrektor HR w UPC Polska.

#ZachwalajmyNaszeProdukty – w tych trudnych czasach wspieramy Biznesy Kobiet

Data: 24 marca 2020

„(…) Mam nadzieję, że inicjatywa, z którą wychodzimy, chociaż w niewielkim stopniu przyczyni się do łagodzenia negatywnych efektów epidemii COVID-19, z którą przyszło się nam wszystkim zmierzyć, a także wzmocni nasz networking, współpracę oraz integrację.(…)”, zapraszam  wszystkich do udziału w pomocowej, spontanicznej inicjatywie Fundacji Business Boutique #ZachwalajmyNaszeProdukty #BazarekBusinessBoutique

Monika Knap wraz z Fundacją Business Boutique

Z okazji Dnia Kobiet z Redakcją Fakt24, rozmawia Monika Knap- Prezeska Fundacji Business Boutique

Data: 8 marca 2020

„(…)Kobiety podkreślają trudności z powrotem do pracy po urlopie macierzyńskim, z uwagi na problem z pogodzeniem życia zawodowego z życiem prywatnym. Odczuwają również brak wsparcia, w tym względzie, ze strony pracodawcy. Pocieszające jest to, że z roku na rok rośnie odsetek organizacji, które wspierają rozwój zawodowy kobiet, w miejscu pracy. Z pewnością pomocna jest tu możliwość korzystania z elastycznych godzin pracy oraz praca w trybie „home office”, możliwe dzięki rewolucji cyfrowej (w bardzo wielu zawodach można dziś przecież doskonale pracować z dowolnego miejsca), jak również skrócone piątki w okresie letnim czy możliwość skrócenia tygodnia pracy, przy jednoczesnym zwiększeniu liczby godzin w dni pracujące. Pojawiają się również ciekawe inicjatywy społeczne, wspierające proces zmian, jak choćby projekty realizowane przez Fundację Business Boutique: „Kobiety u progu kariery zawodowej”, z którego w minionych latach skorzystało już 750 pań, czy projekt mentoringowy „Pod Rękę”.(…)”

O wyzwaniach, z którymi muszą liczyć się kobiety, wchodzące na rynek pracy, o szklanym suficie, jak również o tym czy istnieje kobiecy styl zarządzania, z okazji Dnia Kobiet, z Redakcją Fakt24, rozmawiała Monika Knap- Prezeska Fundacji Business Boutique, CEO firmy doradczej KNAP Consultants Sp. z o.o.

Serdecznie zapraszamy do lektury całego artykułu.

 

Rzeczywistość „home office” – jak się w niej odnaleźć? – przeczytaj nasz krótki poradnik

Data: 7 marca 2020

„Jak odnaleźć się w zdalnej rzeczywistości „home office”? Co zrobić, aby być w niej efektywnym? To pytania, które nurtują niektórych z Was w ostatnim czasie, kiedy z powodu pandemii zmieniła się, nagle i bez zapowiedzi, dotychczasowa rzeczywistość.W odpowiedzi na te pytania, podpowiadamy Wam rozwiązania, które mogą okazać się pomocne.” – polecamy krótki poradnik autorstwa Moniki Knap.

 

Case study: Kobiecy pierwiastek w Wedlu

Data: 2 października 2019

„(…) Unikalne umiejętności i wiedza kobiet są w biznesie nie do zastąpienia, dlatego cieszę się, że niemalże połowa zatrudnionych w naszej firmie to właśnie Panie. Jesteśmy różnorodną i otwartą organizacją zwłaszcza dzięki nim – to kobiety w Wedlu skutecznie zarządzają tak wrażliwymi i wymagającymi obszarami jak HR, komunikacja czy marketing. Otwartość na zmiany i kwestionowanie statusu quo sprawiają, że zdajemy sobie sprawę z tego, w jakim miejscu jesteśmy, co funkcjonuje dobrze, a co wymaga poprawy, także jeżeli chodzi o pozycję kobiet w organizacji. Jako firma odpowiedzialna, chcemy wpływać na otoczenie, również w obszarze promocji przedsiębiorczości kobiet, czego wyrazem jest partnerstwo z projektem „Kobiety u progu kariery zawodowej” realizowanym przez Fundację Business Boutique na Akademii Leona Koźmińskiego– mówi Maciej Herman, Dyrektor Zarządzający LOTTE Wedel.(…)” – to fragment artykułu pt. „Case study: Kobiecy pierwiastek w Wedlu”, w którym jeden z Partnerów Strategicznych naszego społeczno-mentoringowego wydarzenia – firma Lotte Wedel, opisuje inicjatywy i aktywności na rzecz kobiet oraz te realizowane przez kobiety, pracujące w tej firmie. Zachęcamy do lektury.