„Świat w którym wszyscy jesteśmy równi, to lepszy świat.” – wypowiedź Renaty Prys, Dyrektora Działu Personalnego McDonald’s Polska

Data: 12 czerwca 2020

„(…)Świat, w którym wszyscy jesteśmy równi, to lepszy świat. Taki świat budujemy w McDonald’s. Świętujemy osiągnięcia zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Walczymy z uprzedzeniami. Działamy na rzecz równości.(…)

Niniejszym fragmentem zapraszamy do lektury wypowiedzi Renaty Prys, Dyrektora Działu People, McDonald’s Polska, jednego z Partnerów Strategicznych projektu mentoringowego Fundacji Business Boutique „POD RĘKĘ” Edycja Druga.

czytaj dalej…

 

„POD RĘKĘ” w Rzeczpospolitej – „Kancelaria Raczkowski wspiera projekt mentoringowy Fundacji Business Boutique”

Data: 12 czerwca 2020

„(…)Wierzę w skuteczność mentoringu. Chciałabym wesprzeć osobisty rozwój kompetencji swoich podopiecznych i podzielić się praktyczną wiedzą i doświadczeniem z zakresu prawa HR, które w tym trudnym czasie może okazać się nieocenionym wsparciem” – powiedziała Edyta Jagiełło, mentorka Projektu z ramienia kancelarii Raczkowski.(…)”

czytaj dalej…

„Inclusion and Diversity jednym z głównych zobowiązań w BNP Paribas Leasing Solutions Polska”

Data: 9 czerwca 2020

„(…) Chcemy aktywnie angażować się tam, gdzie widzimy dobrą intencję i ciekawy pomysł. Program „Pod Rękę”, realizowany przez Fundację Business Boutique, to naszym zdaniem wyjątkowa okazja, aby połączyć siły dla wymiernego wspierania kobiet w ich rozwoju zawodowym. Jako Partner Strategiczny tegorocznej edycji z dużą ciekawością wchodzimy w projekt – z apetytem na inspirujący i wartościowy czas, który pomoże uczestniczkom w pełni wykorzystać ich potencjał.(…).”

czytaj dalej…

 

„Lider w czasach pandemii – jakich kompetencji szukamy TERAZ w przywództwie?” – zdaniem naszej Ekspertki

Data: 5 maja 2020

„(…) Na poszukiwanie sposobów radzenia sobie w chaosie lider zużywa bardzo dużo energii. Aby móc zadbać o swój zespół, najpierw musi zadbać o siebie. Kryzys drenuje jego organizm, swoją energię powinien więc odnawiać codziennie. W czasie pandemii, szczególnie istotną kompetencją lidera wydaje się więc być jego sprawność emocjonalna (Susan David, Emotional Agility: Get Unstuck, Embrace Change, and Thrive in Work and Life) – umiejętność samoregulacji, nazwania i zaakceptowania swoich emocji oraz pomoc innym w nazwaniu i zrozumieniu ich emocji. (…)” – jakich konkretnie cech i postaw oczekują dziś pracownicy od Liderów? Jakie zasady powinny, w sytuacji  pandemii, przyświecać Menedżerom? – m.in. o tym dowiecie się czytając poniższy artykuł, autorstwa Anny Kiełczewskiej – Członkini Fundacji, na co dzień Talent Manager’a w zespole Global People w McDonald’s Polska.

Poza obszarem Talent Management (planowanie sukcesji, rozwój talentów), odpowiada za wdrożenie lokalnych strategii Diversity & Inclusion oraz Gender Balance i odzwierciedlanie ich założeń w działaniach talentowych.

Zapraszamy !

 

Muzyczne spotkanie z Gościem Specjalnym Akademii Umiejętności – Karoliną Beimcik

Data: 20 kwietnia 2020

Zapraszamy do wysłuchania utworu „Song of Elements”, w wykonaniu Karoliny Beimcik, wokalistki jazzowej i skrzypaczki, konsultantki wokalnej Global Music Institute – partnerskiej akademii Berklee College of Music w Indiach. Występowała w wielu miejscach na świecie takich jak Nowy Jork, Waszyngton, kilkanaście miast w Meksyku, a także w wielu europejskich krajach. 

Jest kuratorką muzycznych projektów współfinansowanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jednym z nich jest muzyczno wizualne przedsięwzięcie ‘Komeda. Historie pisane dźwiękiem’ zrealizowane w 2019 rok, kolejnym natomiast ‘Zorya’ – międzynarodowy projekt promujący kulturę muzyczną Polski w Nowym Jorku. 
Koncertowała na wielu festiwalach takich jak The International Chopin & Friends Festival (Nowy Jork), The Transitions Festival (Nowy Jork), Jazz Bez Festival (Ukraina), International Festival Flugery L’vova (Ukraina), Art Jazz Cooperation Festival (Ukraine), Cosmopolite Jazz Festival (Ukraina), Jazz na Kresach (Polska), Nowa Tradycja (Warszawa), Niemen Non Stop (Polska), Euro Jazz Festival (Meksyk), Zacatecas Cultural Festival (Meksyk), Cuernevaca Jazz Festival (Meksyk).
W 2017 r została zaproszona do programu Citizen Artist Incubator w Linzu, gdzie spędziła cztery tygodnie wraz z 15 najbardziej obiecującymi artystami świata, pracując nad projektami społecznie zaangażowanymi.
Patronem honorowym programu jest Yo -Yo Ma.
W tym samym roku została również zaproszona do programu Dar Slimane w Maroku, gdzie jako artystka – rezydentka pracowała nad projektem łączącym artystów z Polski i Maroka. 
Jest Stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

„Dlaczego Wasza Firma powinna inwestować w zwalnianych pracowników (?)” – zdaniem Ekspertów naszej Fundacji

Data: 15 kwietnia 2020

„(…) Pamiętajcie, że przez lata ich kompetencje i doświadczenia były dla Was źródłem licznych sukcesów. Dzięki nim, zbudowaliście swoją obecną pozycję rynkową i skutecznie rywalizowaliście z konkurencją. Niewykluczone, że kiedy obecny kryzys się skończy, ich umiejętności znów będą Wam potrzebne. To czy Wasze drogi ponownie się zejdą (i na jakich warunkach), zależy wyłącznie od stylu, w jakim zakończycie obecny etap współpracy.(…)”

Dlaczego warto inwestować w zwalnianych pracowników? – Co leży u podstaw programów typu „Outplacement”? – zapraszamy do lektury krótkiej poradnikowej formy, autorstwa Moniki i Michała Knap – Współwłaścicieli firmy doradczej KNAP Consultants, którzy od 15 lat wspierają organizacje i pracowników w tym zakresie.