Lider w czasach pandemii – jakich kompetencji szukamy TERAZ w przywództwie? – zdaniem naszej Ekspertki

Data: 5 maja 2020

„(…) Na poszukiwanie sposobów radzenia sobie w chaosie lider zużywa bardzo dużo energii. Aby móc zadbać o swój zespół, najpierw musi zadbać o siebie. Kryzys drenuje jego organizm, swoją energię powinien więc odnawiać codziennie. W czasie pandemii, szczególnie istotną kompetencją lidera wydaje się więc być jego sprawność emocjonalna (Susan David, Emotional Agility: Get Unstuck, Embrace Change, and Thrive in Work and Life) – umiejętność samoregulacji, nazwania i zaakceptowania swoich emocji oraz pomoc innym w nazwaniu i zrozumieniu ich emocji. (…)” – jakich konkretnie cech i postaw oczekują dziś pracownicy od Liderów? Jakie zasady powinny, w sytuacji  pandemii, przyświecać Menedżerom? – m.in. o tym dowiecie się czytając poniższy artykuł, autorstwa Anny Kiełczewskiej – Członkini Fundacji, na co dzień Talent Manager’a w zespole Global People w McDonald’s Polska.

Poza obszarem Talent Management (planowanie sukcesji, rozwój talentów), odpowiada za wdrożenie lokalnych strategii Diversity & Inclusion oraz Gender Balance i odzwierciedlanie ich założeń w działaniach talentowych.

Zapraszamy !

 

Muzyczne spotkanie z Gościem Specjalnym Akademii Umiejętności – Karoliną Beimcik

Data: 20 kwietnia 2020

Zapraszamy do wysłuchania utworu „Song of Elements”, w wykonaniu Karoliny Beimcik, wokalistki jazzowej i skrzypaczki, konsultantki wokalnej Global Music Institute – partnerskiej akademii Berklee College of Music w Indiach. Występowała w wielu miejscach na świecie takich jak Nowy Jork, Waszyngton, kilkanaście miast w Meksyku, a także w wielu europejskich krajach. 

Jest kuratorką muzycznych projektów współfinansowanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jednym z nich jest muzyczno wizualne przedsięwzięcie ‘Komeda. Historie pisane dźwiękiem’ zrealizowane w 2019 rok, kolejnym natomiast ‘Zorya’ – międzynarodowy projekt promujący kulturę muzyczną Polski w Nowym Jorku. 
Koncertowała na wielu festiwalach takich jak The International Chopin & Friends Festival (Nowy Jork), The Transitions Festival (Nowy Jork), Jazz Bez Festival (Ukraina), International Festival Flugery L’vova (Ukraina), Art Jazz Cooperation Festival (Ukraine), Cosmopolite Jazz Festival (Ukraina), Jazz na Kresach (Polska), Nowa Tradycja (Warszawa), Niemen Non Stop (Polska), Euro Jazz Festival (Meksyk), Zacatecas Cultural Festival (Meksyk), Cuernevaca Jazz Festival (Meksyk).
W 2017 r została zaproszona do programu Citizen Artist Incubator w Linzu, gdzie spędziła cztery tygodnie wraz z 15 najbardziej obiecującymi artystami świata, pracując nad projektami społecznie zaangażowanymi.
Patronem honorowym programu jest Yo -Yo Ma.
W tym samym roku została również zaproszona do programu Dar Slimane w Maroku, gdzie jako artystka – rezydentka pracowała nad projektem łączącym artystów z Polski i Maroka. 
Jest Stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

„Dlaczego Wasza Firma powinna inwestować w zwalnianych pracowników (?)” – zdaniem Ekspertów naszej Fundacji

Data: 15 kwietnia 2020

„(…) Pamiętajcie, że przez lata ich kompetencje i doświadczenia były dla Was źródłem licznych sukcesów. Dzięki nim, zbudowaliście swoją obecną pozycję rynkową i skutecznie rywalizowaliście z konkurencją. Niewykluczone, że kiedy obecny kryzys się skończy, ich umiejętności znów będą Wam potrzebne. To czy Wasze drogi ponownie się zejdą (i na jakich warunkach), zależy wyłącznie od stylu, w jakim zakończycie obecny etap współpracy.(…)”

Dlaczego warto inwestować w zwalnianych pracowników? – Co leży u podstaw programów typu „Outplacement”? – zapraszamy do lektury krótkiej poradnikowej formy, autorstwa Moniki i Michała Knap – Współwłaścicieli firmy doradczej KNAP Consultants, którzy od 15 lat wspierają organizacje i pracowników w tym zakresie.

 

 

„Nawet w trudnym czasie EMOCJE mogą być Twoim sprzymierzeńcem(…)”- zdaniem Ekspertki naszej Fundacji

Data: 15 kwietnia 2020

„(…) Żeby się przekonać, że nawet w trudnym czasie emocje mogą być Twoim sprzymierzeńcem trzeba je …… poczuć. Nie wystarczą metafory, teorie i przemyślenia, to musi być Twoje własne doświadczenie. Życie to piękna podróż – wystarczy jedynie odblokowany dostęp do emocji, płynny ich przepływ i wewnętrzna zgoda na zostawianie ich za sobą. Czasami na tej drodze potrzebna jest pomoc w postaci psychologa, terapeuty, którzy dysponują odpowiednią wiedzą, metodami, narzędziami i procesami. Warto z tego korzystać, bo wewnętrzna równowaga i ogólny dobrostan są czymś, czego nikt nam nie odbierze, bez względu na warunki zewnętrzne.(…)”

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat swoich emocji, rekomendujemy Ci przeczytanie całego artykułu pt. „Otwarci na emocje w zamkniętych domach.”, autorstwa Katarzyny Szałek-Zielińskiej – psychologa, Członkini Fundacji Business Boutique.

„#Remote Work, #Praca zdalna – Pozytywnym impulsem do rozwoju” zdaniem Ekspertek z Akademii Umiejętności

Data: 14 kwietnia 2020

„Obecnie praca zdalna jest postrzegana jako jeden z ważniejszych benefitów dla pracownika, a jako jej zalety wymienia się między innymi pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie i zaangażowanie.  Warto jednak wspomnieć o tym, że zarówno po stronie pracownika, jak i pracodawcy powoduje ona uzasadnione obawy odnośnie np. motywacji, komunikacji czy efektywności pracy. My na co dzień mamy okazję pracować zdalnie. Uważamy, że przynosi to korzyści zarówno dla nas, dla naszych przełożonych jak i całej organizacji. Poniżej napisałyśmy jak naszym zdaniem praca zdalna pozytywnie wpływa na zaufanie, elastyczność, komunikację, efektywność oraz zarządzanie sobą w czasie. 

Ten artykuł również powstał dzięki zdalnej współpracy:)(…)” – powyższym fragmentem zapraszamy do lektury bardzo przydatnego artykułu autorstwa naszych Członkiń: Alicji Kulawik – People Manager, GogoApps i Justyny Szydłowskiej – EMEA Fashion & Home Supply Chain Manager, AVON, który stanowi doskonałe podsumowanie marcowej Akademii Umiejętności, która poświęcona była tematyce pracy zdalnej.

„Pracodawca ma obowiązek kształtowania zasad poszanowania godności i innych dóbr osobistych pracownika” – zdaniem Ekspertki naszej Fundacji

Data: 13 kwietnia 2020

„Pracodawca może wesprzeć pracowników w trudnych dla nich sytuacjach, a zarazem dać im poczucie bezpieczeństwa nawet wtedy, gdy trudności jeszcze nie nadeszły. Warto zacząć od zapewnienia pracownikom równowagi między życiem prywatnym i zawodowym, promowania pozytywnych relacji w miejscu pracy (w tym środowiska wolnego od mobbingu i dyskryminacji) oraz organizowania szkoleń z zakresu radzenia sobie ze stresem.(…)” – niniejszym fragmentem wypowiedzi Edyty Jagiełło – Starszego prawnika Kancelarii Raczkowski, Członkini Fundacji Business Boutique, zapraszamy do lektury artykułu „„Zdrowie psychiczne przyczyną wypadku”

#ZachwalajmyNaszeProdukty – w tych trudnych czasach wspieramy Biznesy Kobiet

Data: 24 marca 2020

„(…) Mam nadzieję, że inicjatywa, z którą wychodzimy, chociaż w niewielkim stopniu przyczyni się do łagodzenia negatywnych efektów epidemii COVID-19, z którą przyszło się nam wszystkim zmierzyć, a także wzmocni nasz networking, współpracę oraz integrację.(…)”, zapraszam  wszystkich do udziału w pomocowej, spontanicznej inicjatywie Fundacji Business Boutique #ZachwalajmyNaszeProdukty #BazarekBusinessBoutique

Monika Knap wraz z Fundacją Business Boutique