„Outplacement – ważnym elementem employee journey” – rozmowa Michała Knap & Moniki Warzechy

Data: 2 września 2020

Jaki wpływ, projekty typu „outplacement”, wywierają na, otoczenie biznesowe firmy, wizerunek organizacji na rynku, opinie pracowników, atrakcyjność firmy, jako potencjalnego pracodawcy?

 W jaki sposób projekty typu „outplacement” wpisują się w politykę „brandingową”?

 Jakiego typu wsparcia oczekują dziś osoby, które tracą pracę (zwłaszcza w dobie Covid-19)? W jakim stopniu projekty „outplacement” wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom?

Odpowiedzi odnajdą Państwo w rozmowie Moniki Warzechy – Senior HR Consultant w Oracle & Michała Knap – Partnera Zarządzającego firmy doradczej KNAP Consultants www.knap.biz.pl, specjalizującej się m.in. w projektach typu Outplacement, Ambasadora Fundacji Business Boutique.

 

Zapraszamy do lektury (kliknij na fotkę).

Utrata PRACY z wizją przyszłego SUKCESU zawodowego – jak to zrobić?

Data: 20 lipca 2020

Jak podejść do tematu UTRATY PRACY z pozytywnym nastawieniem i wizją przyszłego SUKCESU zawodowego? Do kogo zwrócić się o POMOC? – w rozmowie Moniki KnapCEO KNAP Consultants (www.knap.biz.pl) , firmy specjalizującej się, od kilkunastu lat, w realizacji projektów OUTPLACEMENT, będącej Partnerem Strategicznym projektu mentoringowego „POD RĘKĘ”, swoimi doświadczeniami dzieli się Monika GórniakMarketing Manager, Członek Zespołu Zarządzającego Demant Warsaw.

„Świat w którym wszyscy jesteśmy równi, to lepszy świat.” – wypowiedź Renaty Prys, Dyrektora Działu Personalnego McDonald’s Polska

Data: 12 czerwca 2020

„(…)Świat, w którym wszyscy jesteśmy równi, to lepszy świat. Taki świat budujemy w McDonald’s. Świętujemy osiągnięcia zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Walczymy z uprzedzeniami. Działamy na rzecz równości.(…)

Niniejszym fragmentem zapraszamy do lektury wypowiedzi Renaty Prys, Dyrektora Działu People, McDonald’s Polska, jednego z Partnerów Strategicznych projektu mentoringowego Fundacji Business Boutique „POD RĘKĘ” Edycja Druga.

czytaj dalej…

 

„POD RĘKĘ” w Rzeczpospolitej – „Kancelaria Raczkowski wspiera projekt mentoringowy Fundacji Business Boutique”

Data: 12 czerwca 2020

„(…)Wierzę w skuteczność mentoringu. Chciałabym wesprzeć osobisty rozwój kompetencji swoich podopiecznych i podzielić się praktyczną wiedzą i doświadczeniem z zakresu prawa HR, które w tym trudnym czasie może okazać się nieocenionym wsparciem” – powiedziała Edyta Jagiełło, mentorka Projektu z ramienia kancelarii Raczkowski.(…)”

czytaj dalej…

„Inclusion and Diversity jednym z głównych zobowiązań w BNP Paribas Leasing Solutions Polska”

Data: 9 czerwca 2020

„(…) Chcemy aktywnie angażować się tam, gdzie widzimy dobrą intencję i ciekawy pomysł. Program „Pod Rękę”, realizowany przez Fundację Business Boutique, to naszym zdaniem wyjątkowa okazja, aby połączyć siły dla wymiernego wspierania kobiet w ich rozwoju zawodowym. Jako Partner Strategiczny tegorocznej edycji z dużą ciekawością wchodzimy w projekt – z apetytem na inspirujący i wartościowy czas, który pomoże uczestniczkom w pełni wykorzystać ich potencjał.(…).”

czytaj dalej…

 

„Lider w czasach pandemii – jakich kompetencji szukamy TERAZ w przywództwie?” – zdaniem naszej Ekspertki

Data: 5 maja 2020

„(…) Na poszukiwanie sposobów radzenia sobie w chaosie lider zużywa bardzo dużo energii. Aby móc zadbać o swój zespół, najpierw musi zadbać o siebie. Kryzys drenuje jego organizm, swoją energię powinien więc odnawiać codziennie. W czasie pandemii, szczególnie istotną kompetencją lidera wydaje się więc być jego sprawność emocjonalna (Susan David, Emotional Agility: Get Unstuck, Embrace Change, and Thrive in Work and Life) – umiejętność samoregulacji, nazwania i zaakceptowania swoich emocji oraz pomoc innym w nazwaniu i zrozumieniu ich emocji. (…)” – jakich konkretnie cech i postaw oczekują dziś pracownicy od Liderów? Jakie zasady powinny, w sytuacji  pandemii, przyświecać Menedżerom? – m.in. o tym dowiecie się czytając poniższy artykuł, autorstwa Anny Kiełczewskiej – Członkini Fundacji, na co dzień Talent Manager’a w zespole Global People w McDonald’s Polska.

Poza obszarem Talent Management (planowanie sukcesji, rozwój talentów), odpowiada za wdrożenie lokalnych strategii Diversity & Inclusion oraz Gender Balance i odzwierciedlanie ich założeń w działaniach talentowych.

Zapraszamy !