Ambasadorzy fundacji

Ambasadorzy Fundacji

Dominika Stępińska-Duch

VP, Legal Division Director, TVN Discovery Polska


Poprzednio Adwokat, Partner w Raczkowski Paruch, gdzie specjalizowała się w postępowaniach karnych gospodarczych, również w aspekcie transgranicznym. Doradzała Klientom w kwestiach związanych z budową, wdrażaniem i monitorowaniem procedur compliance.

Ma bogate doświadczenie w prowadzeniu wewnętrznych postępowań wyjaśniających. Doradzała Spółkom w przeciwdziałaniu nadużyciom oraz wspierała Klientów w sytuacjach kryzysowych, gdy nadużycia występowały.

Prowadziła szkolenia z obszaru compliance i odpowiedzialności karnej kadry zarządzającej.

Jest członkiem Stowarzyszenia Compliance Polska, członkiem European Criminal Bar Association Advisory Board oraz Sekretarzem Generalnym European Fraud and Compliance Lawyers.

Rafał Piskorski

General Manager BNP Paribas Leasing Solutions


Pan Rafał Piskorski jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Karierę zawodową zdobywał w PWC w dziale audytu, od ponad 20 lat związany z branżą leasingową początkowo jako Dyrektor Finansowy w Volvo Finance, następnie jako Dyrektor Generalny Fortis Lease, General Manager DLL Group i obecnie Dyrektor Generalny BNP Paribas Leasing Solutions.

Przez 7 lat zarządzał spółkami DLL Group (należącej do Rabobanku) w regionie CEE obejmującym Polskę, Rosję, Węgry i Rumunię. Przez wiele lat ugruntował swoją wiedzę i doświadczenie w zarządzaniu ludźmi, ryzykiem, restrukturyzacjach, łączeniu spółek, budowaniu i wdrażaniu strategii biznesowych. Spółki którymi zarządzał sfinansowały aktywa polskich rolników i przedsiębiorców na łączną kwotę przekraczającą 10 miliardów złotych.

Zasiadał we władzach Związku Polskiego Leasingu, jest członkiem ACCA.

Wolny czas spędza na górskich szlakach, jeździ na rowerze, podróżuje z rodziną aktywnie spędzając czas pogłębiając wiedzę na temat lokalnych społeczności i kultur.

Artur Starek

General Manager w firmie La Lorraine Bakery Group


Od 2008 do połowy 2015 roku pracował na stanowisku Dyrektora Zarządzającego w Tchibo Warszawa Sp. z o.o., zajmując się sprzedażą kawy, rozwijając sieć własnych sklepów oraz sprzedaż internetową z produktami użytkowymi i kawą.W latach 2003-2008 zarządzał spółkami Tchibo w Czechach i na Słowacji.

Absolwent Politechniki Warszawskiej (Wydział Transportu).

Od wielu lat aktywnie wspiera program wolontariatu w firmie, jako część strategii CSR. Uczestniczy też w pracach Stowarzyszenia Prezesi Woluntariusze.

W wolnym czasie podróżuje, odwiedza nowe miejsca i poznaje inne kraje i kultury. Regularnie gra w squasha, chodzi na siłownie i często biega.

Ewa Kudlińska-Pyrz

Dyrektor Generalny Mary Kay Cosmetics Poland


W 2003 roku wprowadziła firmę do Polski i zbudowała całą jej strukturę na rynku. Od 2004-ego roku kieruje także operacjami Mary Kay na Litwie, w Łotwie i Estonii. Przez całe życie zawodowe związana z prestiżowymi markami kosmetycznymi. Pracowała między innymi dla Clarinsa, Diora i Clinique’a. Przez ostatnie lata przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej.

Absolwentka Politechniki Warszawskiej.

Jednym z celów, jakie stawia przed sobą jest wspieranie przedsiębiorczości kobiet i ich rozwoju na polu biznesowym. Uważa, ze każdego dnia mamy szansę na udane życie i nowe sukcesy. Często się uśmiecha i lubi podróżować.

Dominik Wilczyński

Dyrektor Komercyjny Działu BGx w firmie Teva Pharmaceuticals


Wcześniej, ponad 5 lat związany z firmą Novartis jako Dyrektor Marketingu i Sprzedaży działu Lecznictwa Otwartego. W roku 2013 rozwijał okulistykę w firmie Bausch & Lomb będąc Członkiem Zarządu firmy. Dodatkowo w latach 2006-2008 był Członkiem Rady Nadzorczej firmy Techmex.

Posiada ponad 20 lat doświadczenia w sektorze farmaceutycznym, które zdobył w firmach zarówno w branży innowacyjnej jak i generycznej.

Karierę rozpoczynał w firmie Bristol-Myers Squibb w działach Lecznictwa Otwartego, Specjalistyki oraz Onkologii w obszarach marketingu i sprzedaży. Następnie pełnił kierowniczą funkcję w firmie Pliva oraz Barr, będąc Kierownikiem Marketingu i Sprzedaży.

Michał Knap

Wiceprezes Zarządu, Partner Zarządzający KNAP Consultants


Wcześniej, przez 3 lata, Vice President Dresdner Bank Luxembourg oraz, przez 5 lat, Wicedyrektor Departamentu Private Banking Raiffeisen Bank Polska.

Absolwent Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Wieloletni pracownik instytucji finansowych w Polsce i za granicą (Luksemburg).

Tworzy i optymalizuje systemy zarządzania w firmach produkcyjnych i handlowych (m.in. mapowanie i analiza procesów wewnętrznych, zmiany struktury zarządzania, „agile performance„, zarządzanie grupami roboczymi, „change enablement„).

Posiada bogate doświadczenie w koordynowaniu procesów rekrutacyjnych na wyższe stanowiska menedżerskie, od lat realizuje Projekty Wsparcia Kariery („outplacement„) oraz Projekty Wsparcia Menedżerów (PWM), prowadzi ośrodki oceny i rozwoju („assessment/development centre„), projektuje modele kompetencyjne.

Mentor (kadra zarządzająca), trener biznesu, certyfikowany coach ICC.

Pasjonuje się tematyką zarządzania w biznesie, historią, sztuką nowoczesną, muzyką oraz sprzętem audio (hi-end).