“Czy myśleliście o tym, aby dziś napisać list do siebie z przyszłości? Nie chodzi o bardzo odległą datę, wystarczy pomyśleć o 1 stycznia 2021r.. Napiszcie w nim, co chcecie do tego czasu zrealizować. Być może będą to małe rzeczy, lub czynności, które wymuszą na Was trud zagłębienia się w nową wiedzę. Podjęcie jednak jakichkolwiek działań będzie lepsze, niż bezczynne siedzenie i czekanie na powrót do „normalności”, czy jak mawiają niektórzy do stanu „New normal”.

Taki list może zadziałać na nas terapeutycznie, może dać nam poczucie stabilności, MOTYWACJĘ do działania, dzięki czemu stanie się źródłem DOBREJ ENERGII.

Pielęgnowanie codziennych rytuałów, uważność, ćwiczenia fizyczne, życzliwość w zdalnych kontaktach ze znajomymi, współpracownikami, realizowanie dostępnych pasji tj. np. śpiewanie, granie, słuchanie ulubionej muzyki, mogą również dodać nam i naszym bliskim OPTYMIZMU.

Obecny czas jest dla wielu czasem kontemplacji, dotarcia do własnych wartości, docenienia dotychczasowych działań, siebie, tego, że żyjemy, jesteśmy zdrowi. To także moment, w którym odnaleźć możemy TALENTY, których wcześniej nie zauważaliśmy. To z pewnością wzmocni naszą samoocenę, przez co przyniesie nam ZADOWOLENIE z siebie.”

O czym jeszcze rozmawiały uczestniczki tego wyjątkowego popołudnia, które zdalnie, odbyło się 16 kwietnia?

Duży fragment spotkania dotyczył pielęgnowania w sobie wdzięczności, nieulegania perfekcjonizmowi, docenienia smutku, ciszy i kontemplacji.

Miłym elementem wydarzenia było wykonanie przez naszego Gościa Specjalnego utworu muzycznego “On the Sunny Sight of the Street” z repertuaru Louis’a Armstronga, z akompaniamentem kontrabasu, które wpłynęło na doskonałą ENERGIĘ tego spotkania.

Dziękujemy Karolinie Beimcik  oraz wszystkim Uczestniczkom – było jak zawsze bardzo twórczo.