Publikacje

Utrata PRACY z wizją przyszłego SUKCESU zawodowego – jak to zrobić?

Jak podejść do tematu UTRATY PRACY z pozytywnym nastawieniem i wizją przyszłego SUKCESU zawodowego? Do kogo zwrócić się o POMOC? – w rozmowie Moniki KnapCEO KNAP Consultants (www.knap.biz.pl) , firmy specjalizującej się, od kilkunastu lat, w realizacji projektów OUTPLACEMENT, będącej Partnerem Strategicznym projektu mentoringowego „POD RĘKĘ”, swoimi doświadczeniami dzieli się Monika GórniakMarketing Manager, Członek Zespołu Zarządzającego Demant Warsaw.

O wolności, którą dają życiowe pasje: złotnicza, nurkowanie i podróże – opowiada Katarzyna Maliszewska – Członkini Fundacji

“(…)Siedząc w pracowni nie myślę o niczym, tylko o prawidłowo wykonanym wyrobie, skupiam się na pracy, wykorzystuje wzory matematyczne, żeby obliczyć wymiary, zrobić stopy metali. Potrzebuję też wiedzy chemicznej, która jest przydatna do lutowania i wytrawiania. To zupełnie inny obszar wiedzy, od tego jaki wykorzystywałam do tej pory.

Czuję, że jestem niezależna i wolna. Sama wybieram czas i miejsce kiedy będę pracować i co zrobię danego  dnia.  A ponieważ jest to moja pasja, nie potrzebuję szczególnej motywacji, aby usiąść do pracy. Myślę, że moim wielkim szczęściem, jest to, że mogę robić to co sprawia mi satysfakcję. Podobne odczucia  mam podróżując i nurkując.(…)”

– o swoich życiowych pasjach opowiada Katarzyna Maliszewska, Członkini Fundacji Business Boutique, w przeszłości związana zawodowo m.in. z KNAP Consultants, Raiffeisen Bank i Bankiem Pocztowym.

Zapraszamy do tej inspirującej lektury.

„Outplacement – ważnym elementem employee journey” – rozmowa Michała Knap & Moniki Warzechy

Jaki wpływ, projekty typu „outplacement”, wywierają na, otoczenie biznesowe firmy, wizerunek organizacji na rynku, opinie pracowników, atrakcyjność firmy, jako potencjalnego pracodawcy?

 W jaki sposób projekty typu „outplacement” wpisują się w politykę „brandingową”?

 Jakiego typu wsparcia oczekują dziś osoby, które tracą pracę (zwłaszcza w dobie Covid-19)? W jakim stopniu projekty „outplacement” wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom?

Odpowiedzi odnajdą Państwo w rozmowie Moniki Warzechy – Senior HR Consultant w Oracle & Michała Knap – Partnera Zarządzającego firmy doradczej KNAP Consultants www.knap.biz.pl, specjalizującej się m.in. w projektach typu Outplacement, Ambasadora Fundacji Business Boutique.

 

Zapraszamy do lektury (kliknij na fotkę).

Część II – w Radio KOLOR o projekcie „POD RĘKĘ” rozmawiają Martyna Wawryło & Monika Knap

“(…) Sesje mentoringowe są okazją, aby bazując na życzliwości, wzajemnym szacunku i wyrozumiałości omówić dylematy związane z kwestiami zawodowymi. Mentor-Mentee to relacja oparta na synergii. Każda ze stron jest tu wygrana. Dając cząstkę siebie, my jako Mentorki, jesteśmy bardziej szczęśliwe.(…)”

Monika Knap – Prezeska Fundacji Business Boutique w rozmowie z Martyną Wawryło – zapraszamy do wysłuchania drugiego fragmentu rozmowy, która miała miejsce na antenie Radia KOLOR.

Część I – w Radio KOLOR o projekcie “POD RĘKĘ” rozmawiają Martyna Wawryło & Monika Knap

„(…) Obecną sytuację tzw. „New Normal” chcę interpretować jako czas szansy. Postawa ta wynika z moich doświadczeń – od lat prowadzę projekty Outplacement, podczas których, staram się przekierować myślenie uczestników na to pozytywne. (…) Rozmawiając dziś z kobietami, mówię o tym, aby skupiły się na kwestiach kariery, podjęły „odłożone na później” tematy, zmierzyły się ze strefą mało komfortową, ale z perspektywy przyjazną dla nich (…). W obecnych czasach zauważam chęć do poszukiwania autorytetów i mistrzów – stąd sukces projektu mentoringowego  Fundacji Business Boutique “POD RĘKĘ”(…)”.

Monika Knap – Prezeska Fundacji Business Boutique w rozmowie z Martyną Wawryło – zapraszamy do wysłuchania pierwszego fragmentu rozmowy, która miała miejsce na antenie Radia KOLOR.

„Świat w którym wszyscy jesteśmy równi, to lepszy świat.” – wypowiedź Renaty Prys, Dyrektora Działu Personalnego McDonald’s Polska

“(…)Świat, w którym wszyscy jesteśmy równi, to lepszy świat. Taki świat budujemy w McDonald’s. Świętujemy osiągnięcia zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Walczymy z uprzedzeniami. Działamy na rzecz równości.(…)

Niniejszym fragmentem zapraszamy do lektury wypowiedzi Renaty Prys, Dyrektora Działu People, McDonald’s Polska, jednego z Partnerów Strategicznych projektu mentoringowego Fundacji Business Boutique “POD RĘKĘ” Edycja Druga.

czytaj dalej…

 

“POD RĘKĘ” w Rzeczpospolitej – “Kancelaria Raczkowski wspiera projekt mentoringowy Fundacji Business Boutique”

„(…)Wierzę w skuteczność mentoringu. Chciałabym wesprzeć osobisty rozwój kompetencji swoich podopiecznych i podzielić się praktyczną wiedzą i doświadczeniem z zakresu prawa HR, które w tym trudnym czasie może okazać się nieocenionym wsparciem” – powiedziała Edyta Jagiełło, mentorka Projektu z ramienia kancelarii Raczkowski.(…)”

czytaj dalej…

“Inclusion and Diversity jednym z głównych zobowiązań w BNP Paribas Leasing Solutions Polska”

“(…) Chcemy aktywnie angażować się tam, gdzie widzimy dobrą intencję i ciekawy pomysł. Program „Pod Rękę”, realizowany przez Fundację Business Boutique, to naszym zdaniem wyjątkowa okazja, aby połączyć siły dla wymiernego wspierania kobiet w ich rozwoju zawodowym. Jako Partner Strategiczny tegorocznej edycji z dużą ciekawością wchodzimy w projekt – z apetytem na inspirujący i wartościowy czas, który pomoże uczestniczkom w pełni wykorzystać ich potencjał.(…).”

czytaj dalej…

 

“Troska o ludzi lekarstwem na wirusa” – Puls Biznesu rozmawia z Renatą Prys – Dyrektorem HR McDonald’s Polska

Jaką strategię na czas “lockdown”obrał McDonald’s? , jak firma poradziła sobie z komunikacją oraz wsparciem pracowników?, jakie standardy pojawiają się na rynku pracy w świecie post-pandemicznym? – m.in. na te pytania odpowiadała Renata PrysDyrektor HR, McDonald’s Polska, Członkini i Ekspertka Fundacji Business Boutique,w wywiadzie dla Pulsu Biznesu, zapraszamy do lektury najnowszego numeru.