W przyszłym tygodniu Fundacja Business Boutique obchodzi swoje IV urodziny. Z jakich osiągnięć Fundacji jest Pani najbardziej dumna?

MK: Przede wszystkim najbardziej cieszy mnie fakt, że od samego początku Fundacja konsekwentnie realizuje swoje główne cele – promując kobiece sukcesy, integrując kobiece środowisko, oraz wspierając kariery pań, które są na początku swojej zawodowej drogi.

Bardzo dobrze funkcjonuje nasz kobiecy networking – członkinie i sympatyczki Fundacji spotykają się już nie tylko na fundacyjnych spotkaniach, ale również poza nimi współpracując biznesowo oraz wymieniając się własnymi doświadczeniami zawodowymi.

Poza tym jestem dumna z naszego cyklicznego społecznego projektu, realizowanego w Akademii L. Koźmińskiego pt. „Kobiety u progu kariery zawodowej”, który przez 3 ostatnie edycje skupił grono aż 450 pań szukających zawodowych inspiracji.

Równie ważne są dla mnie spotkania, podczas których podejmujemy tematy pro zdrowotne. Do tej pory mówiłyśmy o profilaktyce cukrzycy, onkologii dziecięcej, raka piersi, ginekologii oraz na temat seksualności kobiet. Prelegentkami naszych spotkań były wybitne ekspertki : Prof. dr hab.n.med. Violetta Skrzypulec-Plinta, Prof. dr hab. Ewa Pańkowska, Dr n.med. Justyna Holka-Pokorska.

A cytując jedną z moich życiowych Mentorek – Panią Dr Ewę Woydyłło-Osiatyńską, Gościa Specjalnego naszych trzecich urodzin, „Sukcesem nie jest jedynie zrealizowany perfekcyjnie cel, sukcesem jest też lub przede wszystkim droga, która Cię do niego prowadzi.” – właśnie z tej 4 letniej, absolutnie wyjątkowej drogi jestem dumna. Podczas niej Fundacja zyskała grono zaangażowanych, entuzjastycznych członkiń oraz życzliwych sympatyczek i przyjaciół.

Jakie inne tematy podejmowałyście Panie do tej pory podczas fundacyjnych spotkań?

MK: Oprócz tematyki ściśle merytorycznej dotyczącej chociażby rozwoju talentów, motywowania pracowników, komunikacji z social mediami, story tellingu, wystąpień medialnych, prawa pracy, bardzo istotne, a zarazem integrujące naszą społeczność, są tematy life style’owe.

Do tej pory brałyśmy udział w aktorskich warsztatach rozwoju osobistego prowadzonych dla nas przez aktorkę Marię Seweryn, gotowałyśmy w Akademii Whirlpool z charyzmatycznym Włochem Marco Ghia, budowałyśmy nasze Mapy Marzeń, uczestniczyłyśmy w prelekcjach dotyczących biznesowego makijażu i doboru perfum, które zaszczyciły swoją obecnością Sonia Bohosiewicz oraz Marzena Rogalska, a wspólnie z Justyną Sieńczyłło w Teatrze Kamienica spędzałyśmy jedno z naszych świątecznych spotkań.

Jakie wartości promuje Fundacja?

MK: Dla członkiń Fundacji bardzo ważne są: wzajemny szacunek, proaktywność, chęć rozwoju, życzliwość i rodzinność. Wspólne wartości są podstawą naszej społeczności, właśnie dlatego tak chętnie chcemy ze sobą przebywać oraz współtworzyć ciekawe inicjatywy.

Czy Pani zdaniem pierwiastek kobiecy jest istotny w osiąganiu założonego celu? Czy miał wpływ na rozwój Fundacji Business Boutique?

MK: Moim zdaniem kobiecość to charyzma, siła, piękno i mądrość, które, członkinie Fundacji Business Boutique absolutnie umieją wykorzystać, tworząc rzeczy wspaniałe i z konsekwencją realizując założone cele.

Pragnę podkreślić, że Fundacja Business Boutique to przede wszystkim zaangażowane, pełne pasji, kobiety, które na co dzień piastują decyzyjne stanowiska w korporacjach lub właścicielki swoich firm. Niezależnie od tego czy podejmujemy tematykę pro społeczną, pro zdrowotną czy life stylową, każdy projekt, czy spotkanie, chcemy zrealizować najlepiej i najciekawiej, bazując na posiadanych zasobach i entuzjazmie, którego nam nie brak.

Czy w Fundacji Business Boutique goszczą również panowie?

MK: Oczywiście. Mamy grono ambasadorów, którzy utożsamiają się z naszym konceptem. Ponadto, od czasu do czasu, w naszych spotkaniach biorą również udział inspirujący Goście Specjalni – mężczyźni. Do tej pory byli to m.in.Prof. dr hab. n. med. Adam Jelonek, Prof. Rafał Ohme, Jarosław Kulczycki, Zygmunt Chajzer czy David Gaboriaud.

Otwartość na ciekawą, partnerską rozmowę zawarta jest też w naszym logo, które przedstawia : boutique, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – ciekawy temat, inspirujący pomysł na życiową zmianę, bądź rozwój, nowy biznesowy kontakt. Wymiana myśli i doświadczeń łączy się ze wzajemnym zaufaniem i wiarygodnością, stąd symbol parasolki i parasola – amarantowa parasolka – symbolizuje kobietę, a czarny parasol – mężczyznę.

Wróćmy teraz do samych urodzin, które już 7 marca. Co będzie się podczas nich działo?

MK: W programie naszych urodzin, które w tym roku noszą nazwę ”Urodzinowy Business Mixer”nie zabraknie licznych atrakcji.

Planujemy m.in.: wystąpienie Wojciecha Eichelbergera na temat “Mindfulness”, dwie moderowane dyskusje z inspirującymi Kobietami Biznesu – naszymi Członkiniami i Gośćmi Specjalnymi, muzyczny występ Rafała Brzozowskiego, bankiet i tort.

Zależy nam, aby to radosne spotkanie było również okazją do zacieśnienia biznesowych relacji oraz wymiany doświadczeń zgromadzonych na spotkaniu pań.

Celebrując to święto, Fundacja Business Boutique, pragnie również pomagać.

Z tego powodu, dochód z biletów/cegiełek zostanie przekazany na szczytny cel budowy drugiego rodzinnego domu Fundacji Ronalda McDonalda.

Czego życzyć Fundacji na te urodziny?

MK: Myślę, że większość naszych Członkiń i ja sama chciałybyśmy, aby atmosfera naszych spotkań, energia, z którą działamy i wzajemna życzliwość nie mijały.

Żyjąc w bardzo dynamicznym świecie, będąc odpowiedzialnymi za strategiczne projekty w Polsce i za granicą, będąc mamami, żonami czy partnerkami, znalezienie czasu na wspólne spotkanie oraz skupienie się na byciu „tu i teraz” to dziś duży luksus.

Proszę, zatem, życzyć nam kontynuowania inspirującej przygody, którą rozpoczęłyśmy 4 lata temu oraz poszerzania naszego grona, o nowe wartościowe Osoby.

Tego w takim razie życzę. Dziękuję za rozmowę. TSL