Poniżej na nasze urodzinowe pytania odpowiada Katarzyna Szałek-Zielińska – Psycholożka, Globetrotterka i Właścicielka firmy “Kierunek Dobrostan”, Członkini Fundacji Business Boutique, empatyczna i zawsze uśmiechnięta.

🌷🍭🍓Jakie jest Twoje motto?
Ostatnio tkwi mi w głowie coś, co powiedziała Eleonor Roosevelt: „Rób to, co uważasz w swoim sercu za właściwe. I tak będziesz krytykowana”. Więc od jakiegoś czasu robię swoje, po raz pierwszy w życiu nie oglądając się na innych.

🌷🍭🍓Które ze spotkań Fundacji było dla Ciebie najciekawsze?

Warsztaty aktorskie z Marysią Seweryn. Doświadczenie, które zostało ze mną do dziś – uruchomiło ciało i głos, pobudziło moją kreatywność i dało do myślenia jak używać emocji. Bezcenne!

🌷🍭🍓Co szczególnie cenisz w Fundacji jako członkini?

To, że od 5 lat Fundacja konsekwentnie, z coraz większą odwagą i energią realizuje swoje założenia – bez kopiowania innych, w swoim własnym stylu i w pełnej kobiecej krasie! Fundacja czyli my, członkinie 😊.

🌷🍭🍓Twoje wartości?
Rodzina, miłość do innych i do siebie, spójność wewnętrzna, harmonia, rozwój osobisty, niezależność, przygoda.

🌷🍭🍓Czym jest dla Ciebie kobiecość?
Kobiecość to bardzo płynne pojęcie, które na różnych etapach życia może się zmieniać. Dzisiaj dla mnie to dojrzałość myślenia, wyważone emocje i szacunek do innych, a także do samej siebie. To wewnętrzna harmonia i radość życia.

O autorze - Katarzyna Szałek-Zielińska

Pracuje w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR). Specjalizuje się w pracy z osobami dorosłymi. Prowadzi również sesje coachingowe i mentoringowe dla osób poszukujących zmiany w życiu zawodowym.

Ma 20-letnie doświadczenie w pracy w działach HR dużych korporacji. Pracowała zarówno z osobami indywidualnymi, jak i zespołami w obszarze rozwoju zawodowego, podnoszenia kompetencji, wprowadzania zmian organizacyjnych, budowania zaangażowania oraz realizowała liczne szkolenia i warsztaty rozwojowe.

Jest absolwentką Psychologii na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyła I i II stopień szkolenia w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz cykl szkoleń specjalistycznych w ramach Studium Umiejętności Psychologicznych CTSR. Posiada certyfikat Konsultanta  Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (PST TSR) Obecnie jest w procesie certyfikacji terapeuty TSR  w Polskim Stowarzyszeniu Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (PST TSR). Dodatkowo ukończyła program Coaching Equipped w ramach CoachWise (posiadający akredytację ICF CCE).

Stale się rozwija i poszukuje najlepszych sposobów pracy, aby wspierać swoich klientów – między innymi poprzez różne formy i metody pracy z ciałem, Mindfulness czy wykorzystanie fotografii do rozwoju osobistego. Uczestniczy w szkoleniach i konferencjach dotyczących rozwoju osobistego w Polsce i za granicą. Zgodnie z wymogami, stawianymi przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, systematycznie superwizuje swoją pracę.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach

Współtworzy “Kierunek Dobrostan” – koncept rozwojowy, którego ideą jest pomaganie Klientom w kreowaniu nowych sposobów dotarcia do samych siebie i w osiąganiu pełnej równowagi. Jest również współzałożycielką Ursynowskiego Centrum Terapii Krótkoterminowej.

Prywatnie od ponad 20 lat żona i mam dwóch dorosłych synów.