Autorka poniższych odpowiedzi – Monika Knap – Prezeska Fundacji Business Boutique, CEO KNAP Consultants, zwana przez większość przyjaciół „Wulkanem pozytywnej energii”, dla której największą inspiracją są jej dzieci i muzyka, a pasją min. integrowanie kobiecego środowiska oraz inspirowanie innych.

🌷🍭🍓Czym jest dla Ciebie kobiecość?
Kobiecość to charyzma, siła, piękno, mądrość, czułość i opiekuńczość.

🌷🍭🍓Twoje wartości?
Wolność, lojalność, miłość, pracowitość, odpowiedzialność i rodzinność.

🌷🍭🍓Najważniejsza, Twoim zdaniem, w ciągu tych 5 lat, inicjatywa Fundacji Business Boutique?

To bardzo trudne wybrać z tylu ważnych inicjatyw tę jedną, spróbuję jednak…

…otóż jestem szczególnie dumna z cyklicznego, społeczno-mentoringowego projektu „Kobiety u progu kariery zawodowej”, w którym z uczestniczkami, swoim doświadczeniem dzielą się nasze członkinie, ambasadorzy, goście – wszyscy prelegenci to eksperci ze świata biznesu, sztuki, nauki. Aż 750 pań szukających zawodowego wsparcia skorzystało z tej inicjatywy. A to co cieszy mnie bardzo na koniec każdej z edycji to wiadomości, które otrzymuję od uczestniczek z podziękowaniem za możliwość wysłuchania inspirujących prelegentów, właściwy dobór tematów oraz za dodanie im odwagi w podejmowaniu trudnych zawodowych i życiowych decyzji. Ta pozytywna energia motywuje nasz Dream Team , a w tym mnie do dalszego działania.

🌷🍭🍓Dlaczego, Twoim zdaniem, warto dołączyć do grona Fundacji Business Boutique?

Każda z nas, członkiń fundacji, ma zapewne inne motywacje, jednak wspólnym mianownikiem jest z pewnością możliwość dołączenia do autentycznego i życzliwego środowiska, w którym czujemy się spełnione i zauważone, w którym np. w roli Mentorek w programie „POD RĘKĘ” możemy zainspirować do działania koleżanki, z mniejszym doświadczeniem, a dzięki inicjatywom life style’owym możemy rozwinąć swoje pasje i zainteresowania: Marysia Seweryn, Agnieszka Cegielska, Wojciech Eichelberger, prof. Ewa Woydyłło-Osiatyńska, Chef Marco Ghia czy Beata Tadla to tylko niektórzy goście naszych spotkań. Stawiamy również na networking!

🌷🍭🍓Twoje motto?
Jedynie swoją autentycznością możesz zainspirować i dodać odwagi innym, w budowaniu ich wartościowej życiowej drogi.

O autorze - Monika Knap

Mówca motywacyjny, Executive Mentor, Ekspert ds. Rekrutacji, Outplacement’u i Efektywności osobistej (Wellbeing).

Absolwentka Wydziału Zarządzania, Uniwersytetu Warszawskiego.

Studia podyplomowe: Pozytywna organizacja – wellbeing (dobrostan) i zdrowie w miejscu pracy, Akademia Leona Koźmińskiego.

Wybrane certyfikaty: Chief Happiness Officer, Management 3.0 by Jurgen Appelo, Insights Discovery, Mindfulness Based Cognitive Therapy, Oxford Mindfulness Centre & Mindfulness Warszawa, Effective Management of personal and professional path, Uniwersytet Warszawski, Creative Thinking – Psychology of Creativity, Uniwersytet Warszawski.

Od 15 lat CEO firmy doradztwa personalnego KNAP Consultants, zdobywcy Medalu Europejskiego za Najwyższą Jakość Usług oraz Dyplomu za wkład w rozwój polskiej gospodarki rynkowej, przyznane przez Komitet Integracji Europejskiej, Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny, Business Center Club.

Od 5 lat Inicjatorka & Prezeska Fundacji Business Boutique. Entuzjastka i autorka projektów wspierających rozwój kobiet w Polsce oraz ich biznesową integrację.

Autorka marki/inicjatywy KNAP Consultants o nazwie WELL BEE – Effectiveness through Wellbeing.

Inicjatywa skierowana jest do firm, zmagających się z wyzwaniami, jakie stawia przed menedżerami i pracownikami liniowymi, digitalowa rzeczywistość (AI), świat VUCA i realia COVID-19.

Projekt ma na celu wzmocnienie wewnętrznego dobrostanu organizacji i efektywne, motywujące zarządzenie nim, w tym praca z samoświadomością i budowaniem poczucia szczęśliwości zawodowej.

Monika prowadzi również cykliczne warsztaty z zakresu przedsiębiorczości i efektywności osobistej. Obecnie, do najbardziej popularnych należy m.in. ZDALNE spotkanie warsztatowe pt. “Kobieta w nowej rzeczywistości – jak poradzić sobie z różnorodnością ról i wyzwań zawodowych w dobie New Normal”, a także “Połącz te kropki i uświadom sobie dokąd zmierzasz i co już osiągnąłeś”.

W rankingu „Polska Times” zajęła ÓSME miejsce w gronie 100 Najbardziej Wpływowych Kobiet Mazowsza.

Członkini International Search Partners Association (ISPA) – międzynarodowego klubu właścicieli firm HR. Była Ekspertem Business Center Club.

Posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z największymi korporacjami w zakresie doradztwa HR. Jej artykuły, komentarze związane z tematyką HR publikowane były w magazynach: „Coaching”, „Personel & Zarządzanie”, „Magazyn BCC”, „Twój Styl”, “FAKT24PL”.

Czas wolny uwielbia spędzać ze swoimi dziećmi rozwijając wspólnie muzyczne pasje.