Inclusion and Diversity to jedno z głównych zobowiązań naszej firmy. To obszar niezwykle żywy w całej grupie BNP. Ze szczególną uwagą dbamy bowiem o to, aby wszyscy nasi pracownicy – bez względu na płeć, wiek, czy orientację seksualną – mieli takie same prawa oraz byli równo traktowani i angażowani w życie firmy. W BNP Paribas Leasing Solutions Polska, oprócz wprowadzenia i respektowania wewnętrznych polityk oraz kodeksów postępowania, ze szczególną uważnością czuwamy nad równouprawnieniem w każdym procesie dotyczącym naszych pracowników – od rekrutacji i zatrudnienia, przez ocenę efektywności i rozwój, aż po obszar płac i benefitów.

Jako odpowiedzialna firma, dodatkowo wzmacniamy świadomość naszych pracowników w tematach ważnych, poprzez organizację cyklicznych inicjatyw w obszarze Inclusion and Diversity.

Pod hasłem ‘W trosce o Ciebie’ realizujemy aktywności związane z coroczną celebracją międzynarodowego dnia Kobiet. W zeszłym roku gościliśmy w naszej firmie Joannę Piotrowską, Prezeskę fundacji Feminoteka, która poprowadziła dla nas warsztat i dyskusję zatytułowaną „Czy to jeszcze żarty czy już molestowanie? O wyznaczaniu granic w kontaktach międzyludzkich”. Podczas spotkania uczestniczki wypracowały własną definicję zachowań, które uważają za wrogie, dowiedziały się, jak dbać o swoje prawa w miejscu pracy i poza nim oraz wypracowały sposoby na niedopuszczenie i ograniczenie zachowań niepożądanych. W tym roku natomiast skupiliśmy się na obszarze naszego zdrowia, czyli jak ruch i żywienie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu.

‘Inclusion and Diversity Week’ to czas w roku, kiedy w sposób szczególny mówimy o naszej różnorodności, a zarazem równości. „Tacy sami, a ściana między nami” to spotkanie warsztatowe, które zrealizowaliśmy dla naszych pracowników, aby porozmawiać o schematyzowaniu ludzi i zastanowić się nad przyczynami tego zjawiska oraz możliwymi skutecznymi sposobami zapobiegania wykluczeniom społecznym. Rodziców zaprosiliśmy na warsztat „Mamo, Tato – nikt mnie nie lubi!” – o wspieraniu dziecka, które nie czuje się akceptowane w grupie rówieśniczej. Tydzień zakończyliśmy spotkaniem z  Anną Kowalczyk – dziennikarką, blogerką i autorką książki „Brakująca połowa dziejów. Krótka historia kobiet na ziemiach polskich” – która podzieliła się z nami swoimi refleksami z czasu przygotowania do książki oraz wzbudziła ciekawość do dalszego zgłębiania tematu niezwykłej roli kobiety w historii naszego kraju.

Chcemy aktywnie angażować się tam, gdzie widzimy dobrą intencję i ciekawy pomysł. Program „Pod Rękę”, realizowany przez Fundację Business Boutique, to naszym zdaniem wyjątkowa okazja, aby połączyć siły dla wymiernego wspierania kobiet w ich rozwoju zawodowym. Jako Partner Strategiczny tegorocznej edycji z dużą ciekawością wchodzimy w projekt – z apetytem na inspirujący i wartościowy czas, który pomoże uczestniczkom w pełni wykorzystać ich potencjał.

BNP Paribas Leasing Solutions Polska – Partner strategiczny mentoringowego projektu Fundacji Business Boutique “POD RĘKĘ” Edycja Druga