„Mierzę swój sukces jako lider poprzez sukcesy osiągane przez ludzi, z którymi pracuję”. Maria Shi

Po takim wstępie dobrze byłoby pokazać statystykę, a jeszcze lepiej taką, która odnosi się do kobiet. I tak: w firmie Bioton, tylko na poziomie N-1 pracuje aż 60% kobiet. To pokazuje wyraźnie, że możliwość zdobywania wysokich pozycji jest uzależniona od kompetencji, a nie od płci.

Kobiety „zdominowały” u nas funkcje naukowe i piony ścisłe czyli np. Dział Badań i Rozwoju. W naszych laboratoriach pracują głównie panie. W innych działach różnorodność jest większa, ale zawsze w naszym podejściu widać równość szans w rekrutacji na daną pozycję.

W roli Dyrektora HR i jako kobieta, widzę wiele ciekawych karier innych kobiet. Pokusiłam się o małe zestawienie – co wpływa, że te kariery są sukcesem. I tak:

  1. Otwartość na zmianę.
  2. Wykorzystywanie szans.
  3. Gotowość na feedback i ciągła nauka.
  4. Proaktywność i „zdrowe niezadowolenia ze status quo”.
  5. Współpraca z ludźmi i tworzenie sieci kontaktów.
  6. Budowanie swojej silnej marki. Kobiecej. Takiej, która kobiecą moc wykorzystuje dla dobra zespołów, organizacji, klientów i konsumentów.
  7. Spełnienie w roli.

Życzymy wszystkim Paniom sukcesów i spełnienia, a jeśli będziecie chciały zdobyć to wszystko w firmie BIOTON – zapraszamy serdecznie.

Elżbieta Makselon, Dyrektor HR i Joanna Mańska, Senior HR BP, Bioton

Firma Bioton jest pierwszym w Polsce i jednym z 8 światowych producentów substancji aktywnej insuliny ludzkiej otrzymywanej na drodze biotechnologicznej, jak również producentem oraz dystrybutorem form gotowych leczniczych produktów insulinowych przeznaczonych dla pacjentów.

Celem Firmy BIOTON jest osiągnięcie statusu preferowanego dostawcy kompletnych rozwiązań diabetologicznych wśród pacjentów, lekarzy oraz społeczności diabetologicznej.

 

O autorze - Elżbieta Makselon

Dyrektor HR w firmie Bioton.

Absolwentka Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Związana od lat z działem HR, obecnie w firmie biotechnologicznej (Bioton), a wcześniej w branży FMCG (Coca – Cola HBC Polska oraz Mars).

W firmie Bioton zarządza Działem HR, współpracując strategicznie z biznesem.

W Coca-Cola HBC Polska odpowiadała za budowanie zaangażowania i rozwoju organizacji, a w roli Dyrektora ds. Zarządzania Talentem, wspierała rozwój talentów w organizacji.

Z firmą Coca-Cola HBC Polska związana była przez 6 lat. Wcześniej pracowała w Firmie Mars Polska, w której swoją przygodę zawodową rozpoczęła od Działu Sprzedaży – prowadząc różne zespoły, na terenie całej Polski. Następnie podjęła decyzję o przejściu do Działu HR, w którym odpowiedzialna była za jego miękkie obszary.

Prywatnie pasjonatka podróży, tańca i muzyki.