Jak odnaleźć się w zdalnej rzeczywistości „home office”? Co zrobić, aby być w niej efektywnym? To pytania, które nurtują niektórych z Was w ostatnim czasie, kiedy z powodu pandemii zmieniła się, nagle i bez zapowiedzi, dotychczasowa rzeczywistość.

W odpowiedzi na te pytania, podpowiadam Wam rozwiązania, które mogą okazać się pomocne.

👆👆Zaplanuj swój dzień pracy – godziny, w których będziesz pracować oraz te, w których zrobisz sobie przerwy; spisz w punktach konkretne zadania które masz do wykonania w danym dniu;

👆👆Wyznacz przestrzeń do pracy – mam tu na myśli wyodrębnienie miejsca, w którym będziesz pracować; odpowiednio je przygotuj w tym np. konieczne uprzątnij niepotrzebne rzeczy i poinformuj swoich domowników o tym, że jest to Twoja przestrzeń do pracy;

👆👆Ubierz się tak jak robisz to na co dzień do pracy – tę sugestię kieruję do osób, które wcześniej nie pracowały zdalnie i nie mogą wyobrazić sobie pracy w dresach i kapciach;

👆👆Pisząc maile do swoich współpracowników, nie zapominaj o emotikonach i GIF’ach. Gdy komunikujemy się w standardowy, bezpośredni sposób, te „dodatki” nie są nam potrzebne, jednak w sytuacji komunikatów pisemnych, sugestia pozytywnych emocji dogodnie wpłynie na współpracę z innymi;

👆👆W sytuacji, która będzie wymagać od Ciebie przekazania gorszych wiadomości lub uwag dotyczących efektywności pracy Twojego zespołu wybierz możliwość rozmowy typu wideo konferencja, tak, aby towarzyszące komunikacji emocje były jasne i zrozumiałe;

👆👆I ponad wszystko myśl pozytywnie. Wyodrębnij codziennie chwilę, aby pomyśleć o swoim życiu, dotrzeć do samoświadomości, docenić to co do tej pory zbudowałeś/zbudowałaś, dostrzec ludzi i wartości, które są dla Ciebie cenne.

Zastanów się co naturalnie pozytywnego przychodzi z tą nieoczekiwaną sytuacją.

Mam nadzieję, że powyższe podpowiedzi okażą się przydatne. Początkowo, pewna rutyna w działaniach, zanim zmieni się w nawyk, z pewnością również będzie pomocna.

Pozdrawiam Was, Monika Knap

#RemoteWork #HomeOffice #NaszePorady #WzajemneWsparcie#FundacjaBusinessBoutique #BeLikeBB

O autorze - Monika Knap

Mówca motywacyjny, Autorka programów rozwojowych, Strategiczny doradca w zakresie HR, kultury organizacyjnej i Well-Being (efektywność).

Gość Specjalny/Prelegentka inicjatyw promujących przedsiębiorczość, wyrównywanie szans na rynku pracy oraz idee diversity & inclusion, human centric, m.in. w firmach: BAXTER, McDonald’s, UPC, Grupa Credit Agricole, LOTTE WEDEL, Whirlpool Corporation, Kiloutou Polska, Konecranes Polska, La Lorraine Bakery Group Polska, Toyota Bank Polska, Akademia Leona Koźmińskiego, etc..

Jej artykuły, komentarze związane z tematyką HR publikowane były w magazynach: „Coaching”, „Personel & Zarządzanie”, „Magazyn BCC”, „Twój Styl”, “FAKT24PL”.

Od 16 lat CEO firmy doradztwa personalnego KNAP Consultants, zdobywcy Medalu Europejskiego za Najwyższą Jakość Usług oraz Dyplomu za wkład w rozwój polskiej gospodarki rynkowej, przyznane przez Komitet Integracji Europejskiej, Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny, Business Center Club.

Od 6 lat Inicjatorka & Prezeska Fundacji Business Boutique. Entuzjastka i autorka projektów wspierających rozwój kobiet w Polsce oraz ich biznesową integrację.

W rankingu „Polska Times” zajęła ÓSME miejsce w gronie 100 Najbardziej Wpływowych Kobiet Mazowsza.

Posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z największymi korporacjami w zakresie doradztwa HR. Jej artykuły, komentarze związane z tematyką HR publikowane były w magazynach: „Coaching”, „Personel & Zarządzanie”, „Magazyn BCC”, „Twój Styl”, “FAKT24PL”.

Czas wolny uwielbia spędzać ze swoimi dziećmi rozwijając wspólnie muzyczne pasje.

Absolwentka Wydziału Zarządzania, Uniwersytetu Warszawskiego. Studia podyplomowe: Pozytywna organizacja – well-being (dobrostan i zdrowie w miejscu pracy), Akademia Leona Koźmińskiego.

Wybrane certyfikaty: Chief Happiness Officer, Management 3.0 by Jurgen Appelo, Insights Discovery, Mindfulness Based Cognitive Therapy Oxford Mindfulness Centre, Efektywne zarządzanie własną drogą życiową; Trening twórczego myślenia, psychologia twórczości; Business & Life Coaching; Mentoring; Mediacje & Komunikacja NVC – Uniwersytet Warszawski.