Wsparcie kobiet wpisane w DNA Avon

AVON już od ponad 130 lat stoi po stronie kobiet, dając im możliwość pracy na własnych warunkach, wspierając je w rozwijaniu swoich kompetencji oraz pomagając im w drodze do spełnienia zawodowego.

Według badań co ósma Polka zarabiała lub wciąż zarabia dzięki AVON, a obecnie w Polsce aktywnie pracuje aż 344 710 ambasadorek piękna. Dla niektórych dziewczyn to idealny sposób na dodatkowy zarobek, inne budują całe przedsiębiorstwa liczące ponad 1000 osób. Rekordowa suma zamówienia uzyskana przez Polkę podczas jednej kampanii AVON wyniosła dotychczas ponad 334 000 złotych. Część dochodu z każdego sprzedanego produktu trafia do kolejnej kobiety, która dzięki temu może wesprzeć domowy budżet, spełniać swoje marzenia lub założyć własny biznes.

Dzięki globalnej kampanii #stand4her pomagamy kobietom rozwijać swoje kompetencje oraz spełniać się w życiu zawodowym i osobistym. Szkolimy nasze ambasadorki piękna w ramach AVON Academy, prowadzimy program stypendialny i korzystamy z nowoczesnych narzędzi, rozwijających ich przedsiębiorczość. Wspieramy zarówno fanki make-upu, oferując im kosmetyki oparte na najnowszych trendach, jak i początkujące businesswoman, które chcą z nami prowadzić swoją działalność.

AVON podejmuje również współpracę z innymi organizacjami, które wspólnie z nami chcą pomagać kobietom w ich rozwoju zawodowym. Jedną z takich inicjatyw jest Women Startup Competition, w ramach której będziemy inspirować nowe pokolenie przedsiębiorczych kobiet.

AVON jako główny sponsor tegorocznej edycji konkursu będzie nie tylko wspierał nową generację kobiecych start-upów, ale też zapewni merytoryczne wsparcie firmom w kategorii beauty. Zwyciężczynie zaprosimy do programu mentorskiego AVON Beauty Accelerator, dzięki któremu najlepsze kobiece start-upy otrzymają nasze wsparcie w rozwoju i komercjalizacji swoich idei, produktów i marek.

Oprócz wspierania ambasadorek piękna oraz udziału w zewnętrznych inicjatywach bardzo ważne jest dla nas realizowanie naszej misji w stosunku do kobiet wewnątrz organizacji. Zależy nam na wzmacnianiu kobiet pracujących w AVON, które stanowią blisko 70% pracowników firmy.

Od kilku lat realizujemy program rozwojowy „I am remarkable-empowering course for women in AVON”, który składa się z licznych warsztatów, spotkań z mentorkami oraz zewnętrznym coachem. Dzięki niemu chcemy dać siłę kobietom, aby nie bały się mówić głośno o swoich talentach i sukcesach w pracy. Zależy nam na podniesieniu ich poczucia pewności siebie w relacjach z innymi, która jest dominującym czynnikiem wpływającym na sukces zawodowy. Badania dowodzą, że ich poziom jest znacznie niższy u kobiet niż u mężczyzn, a autopromocja kobiet jest gorzej postrzegana społecznie. Chcemy zmienić ten trend i cieszymy się, że już widać pierwsze efekty. Dzięki udziałowi w programie kobiety lepiej poznają siebie, potrafią stawiać ambitne cele, a także uczą się, jak mówić o swoich mocnych stronach i sukcesach.

Wierzymy, że dzięki naszym działaniom zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie, udowadniamy kobietom, że mogą sięgać po więcej. Jako AVON cały czas towarzyszymy im w drodze do rozwoju zawodowego, którą wspólnie rozpoczęliśmy już ponad 130 lat temu.