REGULACJE RADY PROGRAMOWEJ
- jest organem opiniodawczo–doradczo-egzekucyjnym Fundacji,
- posiedzenia RP odbywają się w miarę potrzeby, nie rzadziej niż raz na 2 miesiące,
- rekomendacje i sprawozdania RP mogą być sporządzane na jej posiedzeniach lub w formie obiegowej, drogą elektroniczną,
- składa się z 2 do 5 osób (w zależności od potrzeb organizacyjnych),
- Członkowie RP powoływani są na okres 6 miesięcy,
- Członkowie RP mogą być powoływani na więcej niż 1 kadencję z rzędu,
- Członkami RP mogą być osoby fizyczne oraz przedstawiciele osób prawnych, które wspierają Fundacje rzeczowo lub merytorycznie.
ZADANIA RADY PROGRAMOWEJ
- przedstawianie opinii/rekomendacji odnośnie priorytetów w bieżącej działalności Fundacji,
- przedstawianie projektów nowych inicjatyw, w które Fundacja mogłaby się zaangażować oraz potencjalnych kierunków dalszego rozwoju,
- koordynowanie projektów rozwojowych i nowych inicjatyw podejmowanych przez Fundację,
- wskazywanie kandydatów do nadania odznak, medali i nagród,
- wyrażanie opinii w sprawie przyjęcia „Członków Fundacji” lub „Dobroczyńców Fundacji”,
- podejmowanie innych działań, mających na celu promocję i rozwój działalności Fundacji.
Monika Knap
Prezeska Fundacji Business Boutique, CEO firmy doradczej KNAP Consultants, w tym autorka marki Well Bee - Effectiveness through Wellbeing
Mówca motywacyjny, Executive Mentor, Ekspert ds. Rekrutacji, Outplacement’u i Efektywności osobistej (Wellbeing).
Absolwentka Wydziału Zarządzania, Uniwersytetu Warszawskiego.
Studia podyplomowe: Pozytywna organizacja – wellbeing (dobrostan) i zdrowie w miejscu pracy, Akademia Leona Koźmińskiego.
Wybrane certyfikaty: Chief Happiness Officer, Management 3.0 by Jurgen Appelo, Insights Discovery, Mindfulness Based Cognitive Therapy, Oxford Mindfulness Centre & Mindfulness Warszawa, Effective Management of personal and professional path, Uniwersytet Warszawski, Creative Thinking – Psychology of Creativity, Uniwersytet Warszawski.
Od 15 lat CEO firmy doradztwa personalnego KNAP Consultants, zdobywcy Medalu Europejskiego za Najwyższą Jakość Usług oraz Dyplomu za wkład w rozwój polskiej gospodarki rynkowej, przyznane przez Komitet Integracji Europejskiej, Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny, Business Center Club.
Od 5 lat Inicjatorka & Prezeska Fundacji Business Boutique. Entuzjastka i autorka projektów wspierających rozwój kobiet w Polsce oraz ich biznesową integrację.
Autorka marki/inicjatywy KNAP Consultants o nazwie WELL BEE – Effectiveness through Wellbeing.
Inicjatywa skierowana jest do firm, zmagających się z wyzwaniami, jakie stawia przed menedżerami i pracownikami liniowymi, digitalowa rzeczywistość (AI), świat VUCA i realia COVID-19.
Projekt ma na celu wzmocnienie wewnętrznego dobrostanu organizacji i efektywne, motywujące zarządzenie nim, w tym praca z samoświadomością i budowaniem poczucia szczęśliwości zawodowej.
Monika prowadzi również cykliczne warsztaty z zakresu przedsiębiorczości i efektywności osobistej. Obecnie, do najbardziej popularnych należy m.in. ZDALNE spotkanie warsztatowe pt. “Kobieta w nowej rzeczywistości – jak poradzić sobie z różnorodnością ról i wyzwań zawodowych w dobie New Normal”, a także “Połącz te kropki i uświadom sobie dokąd zmierzasz i co już osiągnąłeś”.
W rankingu „Polska Times” zajęła ÓSME miejsce w gronie 100 Najbardziej Wpływowych Kobiet Mazowsza.
Członkini International Search Partners Association (ISPA) – międzynarodowego klubu właścicieli firm HR. Była Ekspertem Business Center Club.
Posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z największymi korporacjami w zakresie doradztwa HR. Jej artykuły, komentarze związane z tematyką HR publikowane były w magazynach: „Coaching”, „Personel & Zarządzanie”, „Magazyn BCC”, „Twój Styl”, “FAKT24PL”.
Czas wolny uwielbia spędzać ze swoimi dziećmi rozwijając wspólnie muzyczne pasje.

Marzena Budziszewska-Pettyn
Dyrektor Personalny na Europę Środkowo-Wschodnią w De Lage Landen Leasing Polska S.A., Członkini Rady Programowej Fundacji Business Boutique
Od ponad 20 lat pracuje jako HR Business Partner w międzynarodowych organizacjach. Początkowo pełniła tę funkcję w firmie Ericsson, następnie w Microsofcie, gdzie w ostatnim czasie pracowała jako HR Manager na Europę Środkowo-Wschodnią w europejskiej centrali firmy w Monachium. W 2013 roku dołączyła do zespołu De Lage Landen Leasing Polska, gdzie została dyrektorem personalnym na Europę Środkowo-Wschodnią. Odpowiedzialna jest m.in. za wdrażanie zmian organizacyjnych w ramach grupy DLL, komunikację wewnętrzną, a także za budowanie działu HR jako strategicznego partnera biznesowego w regionie.
Od lat z dużym sukcesem prowadzi projekty dotyczące zmian w organizacji, zarządzania talentami i budowania zaangażowania pracowników, a także związane z planami sukcesyjnymi. Funkcję dyrektora działu personalnego postrzega jako partnera biznesowego, który jednocześnie odpowiedzialny jest za inicjowanie zmian w organizacji. HR traktuje jako dziedzinę interdyscyplinarną, wymagającą ciągłego zdobywania wiedzy z różnych obszarów.
Jej mentorami byli i są przede wszystkim ludzie z obszaru biznesu. Z ich różnorodnych doświadczeń i odmiennego postrzegania celów biznesowych czerpie wiedzę i inspirację do dalszych działań.
Sama również jest certyfikowanym mentorem i coachem (Institute of Leadership and Management), a także wykładowcą w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi na uczelni SWPS.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UW, Studiów Podyplomowych z Prawa Pracy oraz Executive MBA Francuskiego Instytutu Zarządzania.Posiada certyfikację MBTI, Thomas International PPA/JOB, Feedback 360.
Prywatnie: mężatka, mama Natalii i Marcina.

Katarzyna Szałek-Zielińska
Psycholog, Terapeuta TSR / Poprzednio HR Development Manager w CEDC International, Członkini Rady Programowej Fundacji Business Boutique
Pracuje w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR). Specjalizuje się w pracy z osobami dorosłymi. Prowadzi również sesje coachingowe i mentoringowe dla osób poszukujących zmiany w życiu zawodowym.
Ma 20-letnie doświadczenie w pracy w działach HR dużych korporacji. Pracowała zarówno z osobami indywidualnymi, jak i zespołami w obszarze rozwoju zawodowego, podnoszenia kompetencji, wprowadzania zmian organizacyjnych, budowania zaangażowania oraz realizowała liczne szkolenia i warsztaty rozwojowe.
Jest absolwentką Psychologii na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyła I i II stopień szkolenia w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz cykl szkoleń specjalistycznych w ramach Studium Umiejętności Psychologicznych CTSR. Posiada certyfikat Konsultanta Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (PST TSR) Obecnie jest w procesie certyfikacji terapeuty TSR w Polskim Stowarzyszeniu Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (PST TSR). Dodatkowo ukończyła program Coaching Equipped w ramach CoachWise (posiadający akredytację ICF CCE).
Stale się rozwija i poszukuje najlepszych sposobów pracy, aby wspierać swoich klientów – między innymi poprzez różne formy i metody pracy z ciałem, Mindfulness czy wykorzystanie fotografii do rozwoju osobistego. Uczestniczy w szkoleniach i konferencjach dotyczących rozwoju osobistego w Polsce i za granicą. Zgodnie z wymogami, stawianymi przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, systematycznie superwizuje swoją pracę.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach
Współtworzy “Kierunek Dobrostan” – koncept rozwojowy, którego ideą jest pomaganie Klientom w kreowaniu nowych sposobów dotarcia do samych siebie i w osiąganiu pełnej równowagi. Jest również współzałożycielką Ursynowskiego Centrum Terapii Krótkoterminowej.
Prywatnie od ponad 20 lat żona i mam dwóch dorosłych synów.
