„Outplacement – ważnym elementem employee journey” – rozmowa Michała Knap & Moniki Warzechy

Data: 1 marca 2021

Jaki wpływ, projekty typu „outplacement”, wywierają na, otoczenie biznesowe firmy, wizerunek organizacji na rynku, opinie pracowników, atrakcyjność firmy, jako potencjalnego pracodawcy?

W jaki sposób projekty typu „outplacement” wpisują się w politykę „brandingową”?

Jakiego typu wsparcia oczekują dziś osoby, które tracą pracę (zwłaszcza w dobie Covid-19)? W jakim stopniu projekty „outplacement” wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom?

Odpowiedzi odnajdą Państwo w rozmowie Moniki Warzechy – Senior HR Consultant w Oracle & Michała Knap – Partnera Zarządzającego firmy doradczej

KNAP Consultants, www.knap.biz.pl, specjalizującej się m.in. w projektach typu Outplacement, która jest jednym z Partnerów V Edycji wydarzenia

“Kobiety u progu kariery zawodowej”.

 

Zapraszamy do lektury (kliknij na fotkę).

WEBINARY Moniki Knap, CEO KNAP Consultants, WELL BEE – Effectiveness through Wellbeing – w #BAZAREKBusinessBoutique – Zachwalajmy nasze produkty

Data: 4 lutego 2021

– “Doceń siebie i polub innych – jak rozwijać świadomość swoich mocnych stron i dlaczego warto czerpać z różnorodności?”,
– “Kobieta w nowej rzeczywistości – jak poradzić sobie z różnorodnością ról życiowych i wyzwań zawodowych?”, to webinary, które, w ramach celebrowania firmowych Walentynek, Dnia Kobiet oraz Dnia Kobiet i Mężczyzn proponuje Monika Knap, CEO KNAP Consultants, Well Bee Effectiveness through Wellbeing.
Czytaj dalej…

Utrata PRACY z wizją przyszłego SUKCESU zawodowego – jak to zrobić?

Data: 18 listopada 2020

Jak podejść do tematu UTRATY PRACY z pozytywnym nastawieniem i wizją przyszłego SUKCESU zawodowego? Do kogo zwrócić się o POMOC? – w rozmowie Moniki KnapCEO KNAP Consultants (www.knap.biz.pl) , firmy specjalizującej się, od kilkunastu lat, w realizacji projektów OUTPLACEMENT, będącej Partnerem Strategicznym projektu “Kobiety u progu kariery zawodowej” Edycja 5, swoimi doświadczeniami dzieli się Monika GórniakMarketing Manager, Członek Zespołu Zarządzającego Demant Warsaw.

“Komunikacja bez przemocy w czasie Covid – jak osiągnąć dobre relacje w czasach niepokoju?” – zdaniem Ekspertki naszej Fundacji

Data: 6 maja 2020

“(…) Komunikacja międzyludzka w czasie izolacji społecznej spowodowanej koronawirusem stała się jeszcze ważniejszym tematem niż dotychczas. W jednym momencie wszyscy znaleźliśmy się w nowej rzeczywistości – pełnej niepokoju, obaw i utraty poczucia bezpieczeństwa.  Dotychczasowe zasady, metody, sposoby pracy, funkcjonowania w rodzinie, w pracy i społeczeństwie musiały ulec modyfikacji. Zmiany te oraz izolacja w domu mogły spowodować wiele napięć i konfliktów międzyludzkich. Być może narosła w nas frustracja, emocje, których nie rozumiemy lub nie potrafimy sobie z nimi poradzić.

Jak zatem odnaleźć się w tej sytuacji? (…)” – odpowiedź odnajdziecie w poniższym tekście, autorstwa Izabeli Szaniawskiej, Senior HR Business Partner (Global Supply Chain and Commercial Teams) AVON, Członkini i Ekspertki Fundacji.

Zapraszamy!

 

 

 

“Lider w czasach pandemii – jakich kompetencji szukamy TERAZ w przywództwie?” – zdaniem naszej Ekspertki

Data: 5 maja 2020

“(…) Na poszukiwanie sposobów radzenia sobie w chaosie lider zużywa bardzo dużo energii. Aby móc zadbać o swój zespół, najpierw musi zadbać o siebie. Kryzys drenuje jego organizm, swoją energię powinien więc odnawiać codziennie. W czasie pandemii, szczególnie istotną kompetencją lidera wydaje się więc być jego sprawność emocjonalna (Susan David, Emotional Agility: Get Unstuck, Embrace Change, and Thrive in Work and Life) – umiejętność samoregulacji, nazwania i zaakceptowania swoich emocji oraz pomoc innym w nazwaniu i zrozumieniu ich emocji. (…)” – jakich konkretnie cech i postaw oczekują dziś pracownicy od Liderów? Jakie zasady powinny, w sytuacji  pandemii, przyświecać Menedżerom? – m.in. o tym dowiecie się czytając poniższy artykuł, autorstwa Anny Kiełczewskiej – Członkini Fundacji, na co dzień Talent Manager’a w zespole Global People w McDonald’s Polska.

Poza obszarem Talent Management (planowanie sukcesji, rozwój talentów), odpowiada za wdrożenie lokalnych strategii Diversity & Inclusion oraz Gender Balance i odzwierciedlanie ich założeń w działaniach talentowych.

Zapraszamy !

 

“Dlaczego Wasza Firma powinna inwestować w zwalnianych pracowników (?)” – zdaniem Ekspertów naszej Fundacji

Data: 15 kwietnia 2020

“(…) Pamiętajcie, że przez lata ich kompetencje i doświadczenia były dla Was źródłem licznych sukcesów. Dzięki nim, zbudowaliście swoją obecną pozycję rynkową i skutecznie rywalizowaliście z konkurencją. Niewykluczone, że kiedy obecny kryzys się skończy, ich umiejętności znów będą Wam potrzebne. To czy Wasze drogi ponownie się zejdą (i na jakich warunkach), zależy wyłącznie od stylu, w jakim zakończycie obecny etap współpracy.(…)”

Dlaczego warto inwestować w zwalnianych pracowników? – Co leży u podstaw programów typu “Outplacement”? – zapraszamy do lektury krótkiej poradnikowej formy, autorstwa Moniki i Michała Knap – Współwłaścicieli firmy doradczej KNAP Consultants, którzy od 15 lat wspierają organizacje i pracowników w tym zakresie.

 

 

“Nawet w trudnym czasie EMOCJE mogą być Twoim sprzymierzeńcem(…)”- zdaniem Ekspertki naszej Fundacji

Data: 15 kwietnia 2020

“(…) Żeby się przekonać, że nawet w trudnym czasie emocje mogą być Twoim sprzymierzeńcem trzeba je …… poczuć. Nie wystarczą metafory, teorie i przemyślenia, to musi być Twoje własne doświadczenie. Życie to piękna podróż – wystarczy jedynie odblokowany dostęp do emocji, płynny ich przepływ i wewnętrzna zgoda na zostawianie ich za sobą. Czasami na tej drodze potrzebna jest pomoc w postaci psychologa, terapeuty, którzy dysponują odpowiednią wiedzą, metodami, narzędziami i procesami. Warto z tego korzystać, bo wewnętrzna równowaga i ogólny dobrostan są czymś, czego nikt nam nie odbierze, bez względu na warunki zewnętrzne.(…)”

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat swoich emocji, rekomendujemy Ci przeczytanie całego artykułu pt. “Otwarci na emocje w zamkniętych domach.”, autorstwa Katarzyny Szałek-Zielińskiej – psychologa, Członkini Fundacji Business Boutique.

“#Remote Work, #Praca zdalna – Pozytywnym impulsem do rozwoju” zdaniem Ekspertek z Akademii Umiejętności

Data: 14 kwietnia 2020

“Obecnie praca zdalna jest postrzegana jako jeden z ważniejszych benefitów dla pracownika, a jako jej zalety wymienia się między innymi pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie i zaangażowanie.  Warto jednak wspomnieć o tym, że zarówno po stronie pracownika, jak i pracodawcy powoduje ona uzasadnione obawy odnośnie np. motywacji, komunikacji czy efektywności pracy. My na co dzień mamy okazję pracować zdalnie. Uważamy, że przynosi to korzyści zarówno dla nas, dla naszych przełożonych jak i całej organizacji. Poniżej napisałyśmy jak naszym zdaniem praca zdalna pozytywnie wpływa na zaufanie, elastyczność, komunikację, efektywność oraz zarządzanie sobą w czasie. 

Ten artykuł również powstał dzięki zdalnej współpracy:)(…)” – powyższym fragmentem zapraszamy do lektury bardzo przydatnego artykułu autorstwa naszych Członkiń: Alicji Kulawik – People Manager, GogoApps i Justyny Szydłowskiej – EMEA Fashion & Home Supply Chain Manager, AVON, który stanowi doskonałe podsumowanie marcowej Akademii Umiejętności, która poświęcona była tematyce pracy zdalnej.

“Kandydat z marką” – Marzena Budziszewska-Pettyn – Dyrektor HR CEE, DLL Group

Data: 4 lutego 2020

“HR-owiec, jak każdy inny pracownik, wcześniej czy później znajdzie się w sytuacji kandydata do pracy, który będzie musiał w praktyce zmierzyć się z problemami stojącymi przed szukającym na rynku pracy. Czy łatwo sobie z tym poradzić, mając doświadczenie w HR-ze?” – przeczytacie o tym w poniższej publikacji z Magazynu Personel Plus, autorstwa Marzeny Budziszewskiej-Pettyn – Członkini Fundacji Business Boutique, zapraszamy.